Pożegnanie wakacji w teatrze

Święto teatru i muzyki - Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Na zakończenie wakacji Teatr im. Solskiego wspólnie z partnerami zaplanował dwudniowe święto teatru i muzyki. 27 i 28 sierpnia tarnowianie będą mogli spędzić ostatni weekend wakacji słuchając muzyki poważnej oraz oglądając spektakle przygotowane przez młodzieżowe grupy teatralne

Tarnowska Orkiestra Kameralna zaprezentuje się 27 sierpnia 2011 o godz. 18 podczas koncertów skrzypcowych Bacha i Vivaldiego w wykonaniu Pawła Wajraka, Adama Mokrusa, Justyny Pawłowskiej i Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Piotra Wajraka. Wstęp wolny.

W programie m.in.: Antonio Vivaldi - La Stravaganza, Koncert skrzypcowy B-dur, nr 1, Koncert skrzypcowy d-moll, nr 8, Koncert skrzypcowy G-dur, Alla Rustica oraz Johann Sebastian Bach - Koncert na dwoje skrzypiec, smyczki i basso continuo oraz Koncert na skrzypce, smyczki i basso continuo.

Tarnowska Orkiestra Kameralna obchodzi w tym roku 20-lecie swej działalności. Orkiestra jest tarnowska nie tylko z nazwy, ponieważ jej założyciele i muzycy w niej grający to w znakomitej większości ludzie, którzy właśnie w Tarnowie zdobywali podstawy muzycznego wykształcenia i uczyli się kameralistyki. W swojej dwudziestoletniej historii Orkiestra występowała w wielu miastach Polski, Niemiec, Hiszpanii i Szwajcarii - na koncertach i festiwalach. Regularnie koncertuje w Tarnowie, prezentując melomanom głównie muzykę klasyczną. Rok 2011 to dwudziesty sezon działalności zespołu, który trwale już wpisał się w kulturalny pejzaż Tarnowa.

Z kolei w niedzielne popołudnie, 28 sierpnia o godz. 16, zobaczymy na dużej scenie Solskiego bajkowe spektakle, na które zapraszamy głównie dzieci i młodzież.

Zaprezentują się m.in. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Rozwoju Społecznego ze Stowarzyszenia "U SIEMACHY" w Tarnowie z przedstawieniem "Legenda o smoku ze smoczej jamy" według Wandy Chotomskiej. Przedstawienie rozpoczyna cykl prezentacji teatralnych "Bajki z Siemachą". Reżyseria, scenografia, kostiumy, opracowanie graficzne oraz muzyka to wynik współpracy wychowawców i siemachowców.

Z zainteresowaniem spotka się z pewnością występ grupy taneczno-teatralnej "Funky Dance" z Nowego Wiśnicza, która przedstawi adaptację "Alicji w Krainie Czarów". To spektakl taneczny w reżyserii Pauliny Czachor.

Na scenie nie zabraknie również "weteranów" tarnowskiej sceny dziecięcej - Teatru "Tuptusie" (na zdjęciu) . Zaprezentują spektakl "Matura 2011". Reżyserem przedstawienia jest Iwona Kapa.

Koszt biletu rodzinnego na Teatralne Pożegnanie Wakacji (dla 3-osobowej rodziny) to tylko 10 zł. Bilety są dostępne także na stronie: www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr.

Dodatkowe informacje na temat koncertów i spektakli można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni - tel. (14) 688-32-87, tel. kom. 784-976-026 oraz www.teatr.tarnow.pl.

(-)
Materiały Teatru
25 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...