Pożegnanie wakacji

"Och Emil!" - reż. Lech Chojnacki - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

W ostatni weekend sierpnia Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu pożegna lato trzema spektaklami. 30 sierpnia o godz. 18.30 wszystkie wszędobylskie dzieci ciekawe świata zapraszamy do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na spektakl „Och, Emil!” – ostatni z cyklu „Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu”, który organizowany jest przez Teatr oraz Gminę Wałbrzych.

Przygody rezolutnego, śmiesznego i odważnego chłopca, marzącego o tym, by stać się dorosłym, wyreżyserował Lech Chojnacki na podstawie książki Astrid Lindgren „Emil ze Smalandii”. Na spotkanie z Emilem i jego rodziną zapraszamy także rodziców ze swymi pociechami. Będzie można spojrzeć na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny i

 relacje miedzy światem dorosłych a światem dzieci. 

31 sierpnia o godz. 12.30 w siedzibie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się przedstawienie „Jaś i Małgosia” w reż. J. J. Połońskiego, opowiadające o przygodach niesfornych dzieci drwala, które trafiają do chatki Baby Jagi. W spektaklu została wykorzystana konwencja teatru w teatrze. Aktorzy zręcznie kreują historię, bawiąc się formą teatralną, która zamienia się w roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci. Na oczach widzów budują scenografię oraz tworzą muzykę z dźwięków pochodzących z przedmiotów codziennego użytku. Nie brakuje również elementów magii, ulubionego chwytu w teatrze dla najmłodszych, do której zostaną zaangażowani nawet widzowie. 

Tego samego dnia o godz. 20.00 w Parku Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju zaprezentujemy po raz ostatni w tym sezonie spektakl plenerowy „Co w strachu piszczy?” 

w reż. J. J. Połońskiego, który wypowiada wojnę wszelkim strachom zalegającym dziecięcą wyobraźnię. Będzie się musiał zmierzyć z nimi i pokonać je mały Jaś. Czy strach uda się przerobić na uśmiech, a lęk na zabawę? Przekonajcie się. 

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
26 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...