Pożegnanie z musicalem

"Hello, Dolly!" - reż. Maria Sartova - Gliwicki Teatr Muzyczny

14 kwietnia 2012 (sobota) o godz. 18.30 oraz 15 kwietnia 2012 (niedziela) o godz. 18.00 na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego odbędą się dwa ostatnie pokazy musicalu "Hello, Dolly!" w reżyserii Marii Sartovej.

Przebojowa swatka Dolly Levi, zmęczona kojarzeniem kolejnych i kolejnych par, postanawia wreszcie zadbać o siebie i sama wydać się za milionera. Co to oznacza dla Horacego Vandergeldera, bogatego, ale nieznośnego prowincjonalnego sklepikarza? Prawdziwą Rewolucję!!!

„Hello, Dolly!” to jeden z najsłynniejszych musicali w historii Broadwayu. W jego amerykańskich obsadach błyszczały takie gwiazdy jak Carol Channing, Barbra Streisand i Walter Matthau. W filmie wyreżyserowanym przez Gene’a Kelly’ego wystąpił m.in. Louis Armstrong, dzięki któremu tytułowy przebój musicalu stał się jednym z najbardziej znanych światowych standardów jazzowych. Polska prapremiera „Hello, Dolly!” odbyła się ponad 35 lat temu w Operetce Śląskiej. W gliwickiej realizacji jako Dolly występuje m.in. jedna z najbardziej lubianych solistek GTM Jolanta Kremer, a rolę Horacego Vandergeldera wykonuje ulubiony solista GTM Michał Musioł.

Wyst.: Wioletta Białk, Sylwia Bocian, Katarzyna Gruca, Jolanta Kremer, Magdalena Łamacz, Anita Maszczyk, Elżbieta Pilszak-Lamla, Izabela Witwicka, Tomasz Białek, Jerzy Bytnar, Arkadiusz Dołega, Jerzy Gościński, Roman Kuczera, Przemysław Łamacz, Michał Musioł i in.; dyr.: Przemysław Neumann.

(-)
Materiały Teatru
30 marca 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia