Pożegnanie z tytułem

"Ubu Król, czyli Polacy" - reż. Piotr Klinger - Teatr Wolandejski

W drugi weekend stycznia zobaczymy dwa ostatnie spektakle ,,Ubu Król, czyli Polacy”. Pożegnanie z tym tytułem to element większych zmian w repertuarze Wolandejskiego.

Spektakl „Ubu Król, czyli Polacy" to współczesna interpretacja pełnej absurdalnego humoru farsy Alfreda Jarry'ego przedstawiająca historię walki o władzę w krzywym zwierciadle. Teatr Wolandejski po blisko trzech latach od premiery wystawi ją po raz ostatni.

W tytułową rolę wcieli się Błażej Dawidson, laureat nagrody dla najlepszego aktora XV Festiwalu Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki" 2013 za rolę w spektaklu „Niepojęty przypadek Simona Mola". – „Ubu Król..." w sposób niezobowiązujący opowiada o naszych przywarach. Ubu jest kwintesencją zła, ale nie tego, z którym walczą superbohaterowie. To jest zło małostkowe, tchórzliwe, pazerne czy głupie. Ludzie, którzy otaczają Ubu, mają po trochu tych cech i dlatego, zauroczeni, czynią go swoim królem – mówi Dawidson.

Pożegnanie z tym tytułem to nie jedyna zmiana w repertuarze Teatru Wolandejskiego. W tym sezonie zobaczymy znacznie więcej autorskich sztuk reżyserów Wolandejskiego. Młodzi artyści otworzyli sezon premierą „Diabeł tkwi w ogóle" Stanisława Kubiaka o chorobie depresyjnej, a na luty zapowiadają nowy spektakl pt. „Błękitny zamek" Barbary Ciastoń na motywach powieści Lucy Maud Montgomery. W tym roku mamy zaplanowanych aż dziewięć premier. Dlatego tak dużo, że zmieniamy naszą politykę repertuarową – tłumaczy Piotr Kulczycki, szef teatru. I dodaje: Naszą misją jest tworzenie sztuk ciekawych i zrozumiałych, aby widz wychodził z teatru w pełni usatysfakcjonowany, ale i zafrapowany. Chcemy, by nasze spektakle skłaniały od refleksji.

„Ubu Król, czyli Polacy", reż. Piotr Klinger
Spektakle:
11.01.2014, g. 18:00
12.01.2014, g. 18:00

Dom Kultury Stokłosy
ul. Lachmana 5

Bilety:
Bilet internetowy – 15 zł, do kupienia pod poniższymi adresami:
http://ubu-krol-11-01.evenea.pl
http://ubu-krol-12-01.evenea.pl
Bilet kupiony na miejscu przed spektaklem – 20 zł

Więcej informacji:
www.wolandejski.pl
https://www.facebook.com/events/633019610087928/

 

(-)
Materiał Teatru
7 stycznia 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...