Pożegnanie z tytułem

"#dziady" - reż. Michał Kmiecik - Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

W przed dzień Wszystkich Świętych Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na ostatnie prezentacje spektaklu - #dziady. Teatralny projekt dotyczący pamięci polskiego teatru, przygotowany został przez młodego reżysera i dramaturga Michała Kmiecika.

31 października o godz. 19 oraz 2 listopada o godz. 18 Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na ostatnie prezentacje spektaklu - #dziady. Teatralny projekt dotyczący pamięci polskiego teatru, przygotowany został przez młodego reżysera i dramaturga Michała Kmiecika. Inspirowany jest strukturą Dziadów Adama Mickiewicza oraz szeregiem materiałów  archiwalnych - książek, filmów, rejestracji spektakli dotyczących zmarłych w ostatnim czasie słynnych twórców polskiego teatru: Erwina Axera, Adama Hanuszkiewicza, Jerzego Jarockiego. Michał Kmiecik za punkt wyjścia przyjął sprawdzenie, co z dorobku zmarłych mistrzów może być jeszcze istotne i ważne, a także w jaki sposób najmłodsze pokolenie twórców teatru może zmierzyć się z przeszłością, do której nie ma dostępu, ale która determinuje obraz i charakter teatru?

Tuż przed świętami teatr zaprasza także na nagrodzony na XV Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu. Spektakl "Męczennicy" Mariusa von Mayenburga, zrealizowany został w koprodukcji Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu i zdobył juz kilka nagród, min. I nagroda za reżyserię dla Anny Augustynowicz, wyróżnienie aktorskie dla Marii Dąbrowskiej oraz nagroda za debiut dla Konrada Bety. Spektakl będzie można zobaczyć 29 października, godz. 19.00.

 

(-)
Materiał Teatru
29 października 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia