Pożegnanie z tytułem

"Scrooge. Opowieść wigilijna o Duchu" - reż. Henryk Adamek - Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górz

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zaprasza w najbliższą sobotę i niedzielę (13 i 14 grudnia) o godz. 17.00 na ostatni spektakl pt. "Scrooge. Opowieść wigilijna" wg "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa w adaptacji i reżyserii Henryka Adamka.

To przedstawienie familijne gościło na deskach Teatru im. Norwida od 6 grudnia 2009 roku i już od premiery cieszyło się ogromnym powodzeniem.

Tu spotykają się dorośli i dzieci, by utwierdzić się w przekonaniu, że za sprawą świąt może dokonać się w nas pozytywna przemiana.

W nieśmiertelnym opowiadaniu Dickensa, zręcznie zaadaptowanym przez Henryka Adamka, i teatr romantycznej grozy (w scenie z duchami), i wodewil (piosenki i krzepiąca serce przemiana obrzydliwego skąpca i samoluba w dobrego wujaszka i szefa). A wszystko szczęśliwie zmierza ku finałowi.

Przedstawienie dobrze wpisuje się w dydaktyczny i wychowawczy model teatru adresowanego głównie do dzieci i młodzieży szkolnej.

Na dobro spektaklu trzeba także zapisać drugoplanowe i trzecioplanowe role, m.in. postać żony Freda, siostrzeńca tytułowego bohatera w wykonaniu Anny Ludwickiej, nominowanej swego czasu do Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii najlepsza rola epizodyczna, oraz efektowne sceny (dzieło choreografa, Juliana Hasieja).

(-)
Materiał Teatru
13 grudnia 2014

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia