Poznańska premiera

"Ćma- Marylin Monroe jakiej nie znacie" - reż. Magdalena Planeta - Teatr Rondo w Słupsku

Przejmująca i zmuszająca do refleksji opowieść pozwoli spojrzeć na ikonę kobiecości z nieco innej perspektywy. Poznańska premiera monodramu "Ćma, Marilyn Monroe jakiej nie znacie" - 8 marca w Republice Sztuki Tłusta Langusta.

Jeśli myślicie Marilyn Monroe i widzicie przepiękną, uśmiechniętą kobietę, macie rację. Jeśli kobieta ta jest pewna siebie i spoglądając filuternie w Waszym kierunku wysyła jeden z najpiękniejszych uśmiechów na świecie, macie rację. Jeśli myślicie o Niej ikona kobiecego piękna, świetna aktorka, kokietka, kobieta, w której życiu było wielu mężczyzn- też macie rację.

Ale to tylko jedna strona medalu...

Magdalena Płaneta w swoim monodramie pt. "Ćma, Marilyn Monroe jakiej nie znacie" przedstawia nam tę słynną postać z zupełnie innej strony. Pokazuje jak dużo: strachu, bólu, niepewności było w tej, jak się wydaje, pewnej siebie osobie. Jak bardzo, pomimo wielu mężczyzn i ludzi, była samotna.

Przejmująca i zmuszająca do refleksji opowieść pozwoli Wam spojrzeć na ikonę kobiecości z nieco innej perspektywy...

Magdaleny Płanety ukazuje zaciemnioną stronę życia legendy Hollywood - Marilyn Monroe. Obala świetlisty mit odzierając nas w ten sposób ze złudzeń na temat życia w świetle jupiterów. - Wiem, że nigdy nie będę szczęśliwa, ale mogę być przynajmniej wesoła - te słowa Marilyn Monroe najlepiej pokazują, jak bardzo sceniczny wizerunek ikony urody i jednej z największych gwiazd światowego kina był daleki od jej prywatnego życia (...) Publiczność zobaczyła w Marilyn Monroe kobietę po przejściach, upokarzaną, pełną kompleksów, ofiarę przemocy, człowieka. Osobę niezwykle wrażliwą, a przede wszystkim pragnącą miłości i zrozumienia. Bo taka była prawdziwa Marilyn, gdy zgasły jupitery, gdy nie widział jej świat (...) "Ćma" to przedstawienie nie tylko dla kobiet, które kiedyś, w dzieciństwie, marzyły o tym, żeby być tak sławną i bogatą jak Marilyn. To spektakl dla tych, którzy chcą poznać prywatne życie gwiazdy filmu, a przede wszystkim dla tych, którzy przez prawie godzinę chcą uczestniczyć w bardzo dobrze skonstruowanej opowieści o człowieku. ("Smutny Śmiech" Daniel Klusek, Głos Pomorza.)

Miejsce: Republika Sztuki Tłusta Langusta ul. Gwarna 11, Poznań

8 marca 2015 roku, godzina 20:00

(-)
Materiał Teatru
6 marca 2015

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Stanisław Moniuszko, Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki