Praca pulsuje wokół uwrażliwiania ciał

"Surplus" - chor. Marina Colomina i Magdalena Ptasznik - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 23 stycznia o g. 19:00 na spektakl gościnny Mariny Colominy i Magdaleny Ptasznik "Surplus".

Od artystek:

W "SURPLUS" próbujemy uwrażliwić percepcję, przenieść doświadczenie obserwacji w ciało, uczynić widocznymi odmienne sposoby doświadczania widzenia - otworzyć mnogość tych potencjalności poprzez/w zmieniającej się relacji między nami. Działamy w ramie choreograficznej, która warunkując obserwację wciąż, na nowo formuje doświadczenie ciała jako podmiotu przedmiotu w ciągłym przekształcaniu.

W "SURPLUS" obserwujemy siebie poprzez relacje, które ustanawiamy. Praca pulsuje wokół uwrażliwiania ciał - zarówno performerek jak i widzów - dążąc do uczynienia ruchomą relacji siebie wobec innego. Czyni to poprzez wydarzenie, które uwidacznia swój proces, zwielokrotnione punkty skupienia i konstrukcję choreograficzną.

Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. Koprodukcja: Antic Teatre, Barcelona oraz Azala Espacio, Vitoria (rezydencja), Workspacebrussels (rezydencja), Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg.

BILETY: 20 ZŁ.

(-)
Materiał Teatru
23 stycznia 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...