Pracowita jesień

Teatr Malabar Hotel w Białymstoku

Teatr Malabar Hotel w tym miesiącu obchodzi pierwszą rocznicę swojej działalności. Zapowiada się pracowity "jubileusz"- sezon rozpocznie trasa "Baldandersa".

Ten wielkorotnie pokazywany międzynarodowej publiczności spektakl teraz będą mogli zobaczyć również widzowie w miejscowościach, w których nie działają profesjonalne zespoły teatralne. Objazd zorganizowany w ramach projektu Instytutu Teatralnego- TEATR POLSKA Malabar Hotel zainauguruje już 19 września w Suwałkach. Kolejny spektakl zaplanowano również w naszym województwie- aktorzy zagrają w Sokółce (27 września). Później "Baldandersa" zobaczą widzowie w województwie Pomorskim- w Chojnicach (26 i 27 listopada) i w Starogardzie Gdańskim (6 i 7 grudnia). Na zakończenie pokazów w terenie spektakl pojedzie do Stalowej Woli (10 i 11 grudnia).

Mimo napiętego grafiku "Baldandersa" zespół wznawia po letniej przerwie również swój najświeższy spektakl- "Alicję?". Nagrodzona w ubiegłym sezonie premiera (nagroda za scenografię oraz nagroda aktorska na XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka w Łomży) będzie miała swoje kolejne festiwalowe odsłony na V Międzynarodowym Fesiwalu Miniatur Lalkowych ANIMO w Kwidzynie (9 października) oraz na VIII Wałbrzyskich Fanaberiach Teatralnych (20 listopada).

Poza pracą w trasie równocześnie trwają próby do nowego spektaklu. Teatr Malabar Hotel w rok po zainaurowaniu działalności wziął na warsztat dramat "artystycznego patrona" zespołu- "Matkę" Witkacego. Reżyserem spektaklu jest Hendrik Mannes, znany polskiej publiczności z realizacji "Mewy" z Kompanią Doomsday. Pierwsze spektakle "Matki" odbędą się 17 i 18 października w Warszawie. Później spektakl zobaczy publiczność niemiecka (21,22,23 października w Lipsku). Dopiero w listopadzie Teatr Malabar Hotel wróci do Białegostoku i zagra na gościnnej scenie Teatru Szkolnego. Premiera (3 listopada) odbędzie się w ramach Przeglądu Inicjatyw Teatralnych "Białysztuk".

oprac. m.w.
Materiały Teatru
15 września 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia