Pracownicy Teatru Baj Pomorski odznaczeni przez Prezydenta RP

Teatr Baj Pomorski

Teatr "Baj Pomorski" w Toruniu informuje, że postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zostały nadane Medale Złote za Długoletnią Służbę dla byłych i obecnych pracowników naszego Teatru: Barbary Rogalskiej, Bogdana Nowakowskiego i Danieli Pokrywczyńskiej.

Uroczystość odznaczeń państwowych odbędzie się 20 maja 2013 roku o godz. 11.00 w Kujawsko - Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

***
Daniela Pokrywczyńska
w latach 1985-2012 pracowała na samodzielnym stanowisku ds. płac.
W 2010 roku obchodziła jubileusz pracy zawodowej. Posiada bardzo duże doświadczenie w sprawach finansowo-księgowych instytucji kultury, które nieustannie poszerzała poprzez liczne projekty Teatru „Baj Pomorski", szczególnie międzynarodowy program „Latający Festiwal – Rodzina i dziecko we współczesnej Europie", realizowany z czterema partnerami zagranicznymi ze środków Unii Europejskiej oraz Gminy Miasta Toruń.

Barbara Rogalska
aktorka Teatru „Baj Pomorski" w Toruniu
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Białymstoku i zdobyła uprawnienia do wykonywania zawodu aktora-lalkarza. W roku 1981 tuż po studiach, na zaproszenie Antoniego Słocińskiego, dyrektora Teatru „Baj Pomorski", przyjechała do Torunia. Debiutowała w spektaklu Czarnoksiężnik z Krainy Oz w reż. Antoniego Słocińskiego w roli Dorotki (premiera czerwiec 1981 r.). W swojej karierze teatralnej grała w ponad 40 przedstawieniach teatralnych, kreując role pierwszoplanowe i drugoplanowe. Współpracowała z wieloma cenionymi polskimi i zagranicznymi reżyserami teatralnymi, m. in. Joanną Piekarską, Adamem i Jarosławem Kilianami, Petrem Nosalkiem, Olegiem Żiugżdą, Aleksiejem Leliawskim, Ondrejem Spisakiem, Waldemarem Wolańskim. Barbara Rogalska, oprócz pracy aktorskiej, prowadzi wiele warsztatów teatralnych i kursów dla nauczycieli, animatorów kultury, dzieci i młodzieży. Jest wykładowcą w Policealnym Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze „Zaczarowany Świat" w Toruniu. Aktywnie uczestniczy w licznych konkursach teatralnych jako profesjonalny juror i doradca merytoryczny.

Bogdan Nowakowski
starszy rzemieślnik teatralny - stolarz teatralny
od niedawna p.o. kierownika pracowni konstruktorsko - lalkarskiej
Z Teatrem „Baj Pomorski" związany jest od 1965 roku.
Bogdan Nowakowski należy do grona nielicznych w Polsce stolarzy teatralnych i jest fachowcem o rzadko spotykanych umiejętnościach. Swoje doświadczenie stolarskie kształtował w oparciu o realizacje sceniczne najwybitniejszych scenografów polskiego i europejskiego teatru lalek, zawsze precyzyjnie realizując założenia inscenizacyjne oraz umiejętnie korygując projekty w oparciu o techniczne możliwości sceny i ciekawe pomysły rozwiązań konstrukcyjnych. Przez ponad 45 lat nieprzerwanej pracy w „Baju Pomorskim" uczestniczył w przygotowywaniu premier nawiązujących do różnych tradycji i konwencji, stąd żadna technika teatralna nie stanowi dla niego tajemnicy.

Magdalena Jasińska
Informacja nadesłana
17 maja 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...