Pracują w zawrotnym tempie

"Lekcja religii" - M. Strzępka, P. Demirski - Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy z pierwszej części serialu "Klątwa, odcinki z czasu beznadziei" a już czeka nas kolejna, druga część. Tym razem Strzępka i Demirski uczyć nas będą religii - "Lekcja religii" to tytuł najbliższej premiery, która wzorem poprzedniej odbędzie się w Teatrze Łaźnia Nowa.

Trzeba przyznać, że Pawłowi Demirskiemu i Monice Strzępce należy tylko pozazdrościć wyobraźni, talentu, sił i wszelakich jeszcze cech potrzebnych do wyreżyserowania spektaklu w iście zawrotnym tempie. Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy z pierwszej części serialu "Klątwa, odcinki z czasu beznadziei", noszącej tytuł "Don't mess with Jesus", a już czeka nas kolejna, druga część w wykonaniu tegoż duetu. Tym razem Strzępka i Demirski uczyć nas będą religii - "Lekcja religii" to tytuł najbliższej premiery, która wzorem poprzedniej odbędzie się w Teatrze Łaźnia Nowa.

Chociaż odcinki łączą się ze sobą i tworzą całość, to można oglądać je również w oderwaniu od pozostałych. Akcja rozpoczyna się po tym, gdy w niewyjaśnionych i zróżnicowanych okolicznościach giną niemal wszyscy parlamentarzyści. Społeczeństwo ogarnia chaos, a na ziemię powraca Chrystus. W drugim odcinku/ Nie będzie za śmiesznie/ Śmiech zabija powagę zabija teatr/ A do tego to jest teatraniekabaret-zapewniają twórcy we fragmencie spektaklu. Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem IMKA-premiera warszawska odbędzie się, podobnie jak poprzednia, w Teatrze IMKA 22-25 maja. Występują: Klara Bielawka, Krzysztof Dracz, Dobromir Dymecki, Anna Kłos-Kleszczewska, Radomir Rospondek, Alona Szostak i Paweł Tomaszewski.

Piątek, 16 maja, godz. 19, Teatr Łaźnia Nowa

(ŁUG)
Dziennik Polski
16 maja 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia