Prapremiera spektaklu

Przedstawienie „możeMY” przygotowane przez uczestników letnich warsztatów

W piątek 30 sierpnia o godz. 18.00 i w sobotę 31 sierpnia o godz. 16.00 Miejski Teatr Miniatura zaprasza na przedstawienie „możeMY” przygotowane przez uczestników letnich warsztatów w ramach ogólnopolskiego programu „Lato w teatrze”. Pokazy spektaklu odbędą się na Dużej Scenie Teatru Miniatura.

„możeMy" jest efektem pracy nad tekstem „Ja i Ty" Ingeborg von Zadow. Tekst porusza problem jednostkowości i indywidualności oraz wynikających z tego różnic charakteru. Uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami zdecydowali się jednak nie inscenizować tej sztuki, a wykorzystać ją jako inspirację do tego, by opowiedzieć o tym, co jest dla nich ważne.

W czterech etiudach pokazują swoją wizję odrzucenia, uprzedzenia, uzależnienia i kompleksów oraz jak sobie z nimi radzić. Nie tylko występują na scenie, ale pod okiem instruktorów sami przygotowali kostiumy, scenografię, muzykę oraz zajmują się promocją, oprawą multimedialną i obsługą techniczną przedstawienia.

Spektakl powstaje w ramach ogólnopolskiego projektu „Lato w teatrze". „Lato w teatrze" jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i od sześciu lat jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Bezpłatne wejściówki na pokazy spektaklu można odebrać od środy 28 sierpnia w sekretariacie Teatru Miniatura oraz bezpośrednio przed spektaklami. Więcej informacji: magdalena.zablotna@teatrminiatura.pl lub pod numerem telefonu: 885 780 204.

premiera: 30 sierpnia 2013, piątek, godz. 18.00

pokaz popremierowy: 31 sierpnia 2013, sobota,  godz. 16.00

Duża Scena Teatru Miniatura, ul. Grunwaldzka 16, Gdańsk-Wrzeszcz

(-)
Materiał Teatru
28 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia