Prapremiera w Teatrze Animacji

"Bajka o Misiu i Myszce" - reż. Artur Romański - Teatr Animacji w Poznaniu

Pewnego dnia w spokojnym, uporządkowanym życiu Misia pojawiała się trochę nieznośna, gadatliwa, ale sympatyczna Myszka. Postanowiła zbudować domek obok domku Misia, najlepiej z …żółtego sera.

Z maminych opowieści tuż - przed - snem, z półsennych, ciepłych dialogów prowadzonych z dzieckiem, z historii o – zupełnie do siebie niepodobnych bohaterach - Myszce i Misiu, wysnuty został spektakl dla widzów najmłodszych. To spektakl o potrzebie rozmawiania ze sobą, o urodzie historii, które wspólnie możemy sobie opowiedzieć.

"Wieczorne rozmowy z małym dzieckiem są najprzyjemniejszą chwilą dla każdej mamy. Dla mnie też! Wymyślam wtedy historie, w których moje córki mogą odnaleźć swoje własne przygody. Myślę, że historie, w których przyjaźnie nastawieni do świata bohaterowie radzą sobie z różnymi przeciwnościami losu, pomagają dzieciom zmagać się z ich, jakże ważnymi, problemami. A jeśli dziecko ma poczucie, że jest współautorem bajki, może wpływać na jej bieg, ma moc decydowania o tym, co powiedzą i zrobią bohaterowie, wówczas zwykła opowiastka staje się "prawie najprawdziwszą prawdą". Rozmowy mamy z własnymi dziećmi to magiczne chwile. Ja jestem szczęściarą - mam ich wiele, dzięki Marysi i Zuzi. Mam nadzieję, że w "Bajce o Misiu i Myszce" udało mi się oddać chociaż w części ich klimat.'

Magdalena Podbylska - autorka

Rezerwacje: tel. 61 65 70 518 bilety: 20 zł

(-)
Materiał Teatru
13 grudnia 2013

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia