Premiera 2 odcinka spektaklu teatralnego

"Fabularny Przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej" - reż. Aneta Groszyńska - Klub Komediowy Chłodna

16 listopada o g. 19 w Klubie Komediowym (ul. Nowowiejska 1) odbędzie się premiera 2 odcinka spektaklu teatralnego "Fabularny przewodnik po - Zniknięcie baristki w ekspresie".

"Fabularny przewodnik po - Zniknięcie baristki w ekspresie"

Prezentujemy drugą odsłonę serialu scenicznego produkowanego przez Klub Komediowy. Spektakl formułą nawiązuje do absurdalnego, kawiarnianego kabaretu literackiego przepełnionego skeczem, monologiem scenicznym i piosenką, któremu poza żartem nieobca jest również nuta liryczna.

Zniknięcie baristki w ekspresie jest historią dochodzenia policyjnego, którego nie było. Rzecz dzieje się w Kawiarni. Dwóch detektywów próbuje rozwiązać przypadek zniknięcia nie znanej nikomu baristki. Podczas śledztwa napotykają szereg postaci dziwnych i dziwniejszych, m.in. Błędną Kelnerkę, Szarą Szafiarkę, Mizantropa Turystycznego i domagającą się tantiem Muzę porzuconą z wierszem na ręku.

Muzykę skomponował Jerzy Rogiewicz, muzyk związany z wytwórnią LADO ABC.

Autorami scenariusza są dwaj improwizatorzy z Teatru improwizowanego Klancyk: Błażej Staryszak i Michał Sufin.

W spektaklu zagrają aktorzy współpracujący z Klubem Komediowym: Matylda Damięcka, Agata Sasinowska, Weronika Nockowska, Kasia Kołeczek, Maciej Nawrocki, Bartek Magdziarz i Mateusz Lewandowski.

Reżyseria: Aneta Groszyńska.

"Fabularny przewodnik po" to sceniczne wydawnictwo poradnikowe. Autorzy zastrzegają, iż spektakl nie stanowi trafnego nawiązania do rzeczywistości ponieważ o tej rzeczywistości nie mają pojęcia. Ostrożnie ze stosowaniem.

Partnerem spektaklu jest firma RISK made in Warsaw.

(-)
Materiał Teatru
31 października 2014

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia

Feblik
Lech Mackiewicz
Małgorzata Maciejewska, czerpiąc z ta...