Premiera

"Produkt" - reż. Michał Rzepka - Teatr Gdynia Główna

Miasto Gdynia i Teatr Gdynia Główna zapraszają na premierę spektaklu PRODUKT w reżyserii Michała Rzepki.

Gdzie jest tragedia-może być zysk. Fabuła brzmi banalnie: wcale nienajważniejszy w swoim teatrze reżyser - James, usiłuje namówić gwiazdę ekranu, by zagrała w jego najnowszym filmie. Utkał prostą satyrę o Ameryce, mediach i traumie po wydarzeniach 11 września 2001 roku, w oparach gorącej miłości kobiety zachodu do mrocznego arabskiego zamachowca-samobójcy. Jeśli tylko mężczyzna zdoła przekonać aktorkę, uzyska doskonały Produkt. James, smakosz padliny i ludzkich fobii, bezduszna maszynka do zarabiania pieniędzy. A to wszystko po to, by nasycić swoje ego.

Informacje o twórcach:

Michał Rzepka
Reżyser teatralny, wykładowca praktyki i teorii teatralnej. Wystawiał w takich miejscach jak: Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Teatr im. St. Jaracza w Olsztynie, Teatr Mały w Łodzi, Teatr Studyjny w Łodzi, Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Maski" w Poznaniu, Teatr Stara Prochownia w Warszawie, Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Łódzkie Spotkania Teatralne, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Klinika Lalek. Ostatnią jego sztuką było: Wyszedł z domu wg dramatu Tadeusza Różewicza w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

Wojciech Jaworski – aktor, reżyser. Współzałożyciel trójmiejskiej grupy A.TAK! Absolwent Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie oraz South Baltic Academy of Independent Theatre. Ukończył Wiedzę o Teatrze na uniwersytecie Gdańskim. Występował m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w Teatrze Wybrzeże, w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp., w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie, Fundacji teatru BOTO oraz w Teatrze w Oknie. Reżyser słuchowiska „Odysseus Geron" wyprodukowanego przez Radio Gdańsk
W Teatrze Gdynia Główna można go zobaczyć w spektaklu „Epitafium dla władzy" inspirowane myślą Cesarza Ryszarda Kapuścińskiego i w reżyserii Ewy Ignaczak.

Zofia Nather – aktorka, wokalistka. Rozpoczęła kształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, skończyła w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Od 2012 roku w Trójmieście, obecnie współpracuje z sopockim Teatrem BOTO, Teatrem Wybrzeże gdzie gra w spektaklach „Czarownice z Salem" oraz „Statku szaleńców". W Teatrze Gdynia Główna można ją zobaczyć w spektaklu JURI inspirowanym opowiadaniem Barbary Szafraniec w reżyserii Piotra Srebrowskiego

Mark Ravenhill to wielka gwiazda angielskiej dramaturgii, współtwórca tzw. nowych brutalistów czyli pokolenia młodych dramaturgów mówiących o najbardziej mrocznych i drastycznych stronach ludzkiej natury. Najbardziej znane teksty Ravenhilla to Shopping and fucking i Polaroidy.

(-)
Materiał Teatru
28 stycznia 2016

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia