Premiera "Antyzwiastowania" w Łaźni Nowej

"Antyzwiastowanie" - Reż: B. Szydłowski - Wrocławski Teatr Lalek

Baśniowy spektakl w reżyserii i inscenizacji Małgorzaty i Bartosza Szydłowskich porusza trudny problem adopcji dzieci. Traktuje on o wyzwaniach z tym związanych, o miłości, o poszukiwaniu szczęścia i przekazywaniu go dalej. Spektakl skierowany jest do młodzieży i widzów dorosłych.

Pokazywany zarówno we Wrocławiu jak i w Krakowie, jest realizowany w ramach projektu Wrocławska Podróż do Rodzicielstwa Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

Małgorzata i Bartosz Szydłowscy: Na temat adopcji powstało wiele książek, większość z nich to poradniki lub specjalistyczne analizy. A jeśli potraktować poszukiwanie i odnalezienie swojego dziecka jako baśń inicjującą? Chcielibyśmy odnaleźć w tym trudnym temacie nie tyle studium przypadku, ale opowieść o sile miłości, o zmaganiu się z przeciwnościami losu, o niezwykłej tajemnicy drugiego człowieka, o pogoni za naszym szczęściem, którym okazuje się szczęście innych. Czym jest dojrzałe rodzicielstwo? Czy to po prostu dar natury, czy raczej duchowa postawa, którą może osiągnąć każdy?

15 czerwca 2012, 20.00 (premiera)

21-23 czerwca 2012, 18.30.

(-)
Karnet.krakow.pl
12 czerwca 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia