Premiera "Balladyny" w Teatrze Małym

Teatr Mały w Manufakturze zaprasza 24 października na uroczystą premierę "Balladyny"

Premiera zostanie połączona z benefisem Marka Kołaczkowskiego. Aktor podwójną rolą Pustelnika i Kanclerza świętuje 50-lecie pracy artystycznej.

Historia bezwzględnej Balladyny, baśniowe widowisko pełne leśnych nimf i chochlików, w najnowszej adaptacji podjętej przez Teatr Mały zyskuje wymiar symboliczny i uniwersalny. Pięcioaktowa tragedia Juliusza Słowackiego to opowieść o żądzy władzy, chorobliwej ambicji i nieuchronnym losie. Fantastyczne motywy i elementy wierzeń ludowych w najnowszym spektaklu Teatru Małego mieszają się z pytaniami o zagrożenia we współczesnym świecie i odpowiedzialność jednostki za decyzje kształtujące wygląd dziejów. Premiera spektaklu odbędzie się w piątek, 24 października, o godzinie 19:15.

W podwójną rolę Pustelnika i Kanclerza wcielił się Marek Kołaczkowski. Aktor tym samym uczci 50-lecie pracy artystycznej. Po raz pierwszy na deskach teatru wystąpił w 1964 roku w dyplomowym przedstawieniu "Jadzia Wdowa", którym zakończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Podczas wieloletniej kariery grał między innymi na scenach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatru Ziemi Mazowieckiej w Warszawie czy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Marek Kołaczkowski jest również pomysłodawcą projektu "Wydobyć z niepamięci", czyli akcji dokumentowania pamiątek po już nieistniejących łódzkich teatrach.

(-)
Materiał Teatru
17 października 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...