Premiera dyplomu w PWST

"Miłość i pieniądze" - reż. Iwona Kempa - PWST, Kraków

9 listopada, na Scenie Eksperymentalnej PWST (ul. Warszawska 5), premiera spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Aktorskiego pt. "Miłość i pieniądze" w reż. Iwony Kempy.

"Miłość i pieniądze" to współczesna sztuka brytyjskiego dramatopisarza, Dennisa Kelly'ego. Autor, metodą retrospekcji pozwala widzom poznać przyczyny szokującej zbrodni. "Miłość i pieniądze" to niezwykle aktualny i świetnie napisany tekst, który pokazuje skrajne ludzkie zachowania w dobie szalejącego kryzysu, brutalnie wkraczającego w sferę prywatną. Prapremiera sztuki odbyła się w Royal Exchange w Manchesterze w 2006 r. Sztuka otrzymała dobre recenzje i uznana została za druzgoczącą analizę materializmu i konsumpcjonizmu.

"I ja sobie myślę

No, ludzie.

W sensie że pora

Kurwa dorosnąć.

W sensie że Jezu, kurwa, Chryste, co jest nie tak z celowością, co jest nie tak z, wiesz, z przynależnością albo

Albo po prostu wiesz, z ideą, że jednak jest coś, że jest jakiś sens i że chodzi o coś więcej niż że ja mam coś tam i to jest więcej niż twoje coś tam, mówię po prostu o, może, no nie wiem, o wyborze świata, w którym jest coś więcej niż liczby i ilości i oszczędności, o wyborze świata ,który jest z krwi i kości i w którym jest

Miłość albo,

Coś więcej niż

Pieniądze, matematyka, liczby, wartości, nie wiem

Po prostu coś więcej."

Dennis Kelly "Miłość i pieniądze"

(-)
Materiał Teatru
6 listopada 2013

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia