Premiera i dancing na walentynki

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Trzy figury, trzy pomniki, trzy legendy zabierają głos. Tego wieczoru w każdym z bohaterów zobaczymy człowieka.W najgorszym sensie tego słowa.

Wielcy Inni: pogrążeni w resentymentach, wulgarni, niesprawiedliwi, brutalni, małostkowi. Śmieszni. Wrzuceni w konwencję kabaretu, programowo niepoważni, a zatem bezpieczni, mogą wreszcie przemówić najbardziej „własnym" głosem. Witold Gombrowicz: nieśmiały szowinista zabłyśnie w kiepskim stylu. Jezus Chrystus: przemiły neurotyk opowie o konsekwencjach edypalnego konfliktu z Bogiem Ojcem. Agnieszka Osiecka: upomni się o tożsamość poetki-alkoholiczki, w kraju, gdzie pić wypada wyłącznie poetom.

Nie dajcie się zwieść pozorom. Bohaterowie tego wieczoru, nieszczęśliwie zakochani w sobie, w istocie proszą Was o miłość. A każde szyderstwo podszyte jest szczerym uwielbieniem.
Na granicy dobrego smaku.

14 lutego 2014 /godz. 20.30 /piątek / Scena Kameralna/Premiera

15 lutego 2014 / godz. 19.00 / sobota /Scena Kameralna

"Wałbrzych Utopia 2.039" - reż. Piotr Ratajczak

Edmund, Bronek, Josef, Christinne, Marysia, Marzenka, Walter, Adela, Jerzy. Wałbrzych Utopia 2.039 to opowieść o alternatywnej historii miasta zakodowanej w biografiach, fantazja o Wałbrzychu jako Szwajcarii Europy — mieście spełnienia liberalnego i socjalistycznego snu. W tym oto Miejscu Niemożliwym spotykają się po wojnie ludzie, których łączy to, że do niego niegdyś przyjechali i je opuścili. Spotkanie migrantów prowokuje wybuch nowej rzeczywistości, w której próbują się zadomowić. Czy na taki nowy wspaniały świat czekają mieszkańcy miasta W.?

14 lutego 2014 /godz. 18.00 /piątek/ Duża Scena
15 lutego 2014 /godz. 18.00 /sobota / Duża Scena

 

Sobota 15 lutego 2014

50-tka w Teatrze – Dancing (jak) w Hotelu Sudety

Jubilat Szaniawski zaprasza Widzów 15 lutego 2014 roku na urodzinowy karnawałowy dancing w stylu lat siedemdziesiątych. Punkt wyjścia stanowią dwa spektakle grane tego dnia: Wałbrzych Utopia 2.039 i Wielcy inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka.
By świętować z nami 50-tkę najpierw trzeba zobaczyć jeden ze spektakli, a potem bawić się do północy na karnawałowym Dancingu (jak) w Hotelu Sudety. W roli wodzireja Pan Bronek z hotelu „Sudety". W cenie biletu prawdziwy dancingowy bon konsumpcyjny. Wśród uczestników mile widziane stroje z lat 70-tych.

50-tka w Teatrze w Programie:
godz. 18.00 spektakl Wałbrzych Utopia 2.039 reż. Piotr Ratajczak
godz. 19.00 Wielcy inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka stand-up Mirosławy Żak
godz. 20.15 - 24.00 - Dancing (jak) w Hotelu Sudety

50-tka w Teatrze – 2 Pakiety do wyboru:
I Pakiet: Wałbrzych Utopia 2.039 + Dancing cena: 50 zł od osoby
II Pakiet: Wielcy inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka + Dancing – cena: 35 zł od osoby

Istnieje także możliwość zakupu biletów wyłącznie na prezentowane w tym dniu spektakle.

Prosimy o wcześniejsze rezerwacje, liczba miejsc ograniczona - tel. 746649695.

Niedziela 16 lutego 2014:

"Dom aktora" - reż. Michał Walczak
3 odcinek wałbrzyskiego serialu kabaretowego w reż. Michała Walczaka

Kolejny odcinek wałbrzyskiego serialu kabaretowego, w którym Michał Walczak we współpracy z kompozytorem i twórczym zespołem aktorskim podejmuje zabawną i przejmującą wiwisekcję wałbrzyskiego życia teatralnego i miejskiego, splatając
je z osobistymi doświadczeniami artystów. Kryminalne zagadki przeniosą się tym razem do legendarnego Hotelu „Sudety", którego długie korytarze kryją wiele tajemnic. Trzeci odcinek „Domu aktora" to powrót do dawnych dobrych czasów, gdy duma Wałbrzycha gościła cinkciarzy, gangsterów, polityków i gwiazdy estrady. Podróż do wnętrza Hotelu Sudety. Gotowi na lśnienie?

16 lutego 2014 / godz. 19.00 / niedziela / Dom Technika NOT – ul. Szmidta 4

Rezerwacja biletów:

tel. 74 664 96 95 lub http://teatr.walbrzych.pl/repertuar/ e-mail: biuro@teatr.walbrzych.pl

(-)
Materiał Teatru
12 lutego 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia