Premiera i konkurs

"Kopciuszek" - reż. Konrad Dworakowski - Teatr Pinokio w Łodzi

23 lutego 2013 w Teatrze Pinokio w Łodzi odbędzie się premiera spektaklu „Kopciuszek" na podstawie tekstu Braci Grimm. Wydarzeniu towarzyszy konkurs, którego celem jest narysowanie bucika Kopciuszka. Zwycięscy otrzymają audiobooki.

Teatr Pinokio w Łodzi przyzwyczaił swoich widzów do poszukiwania i eksperymentowania. Pierwsza premiera 2013 roku „Kopciuszek" na podstawie baśni  J. i W. Grimm doskonale wpisuje się w strategię repertuarową teatru. Teatr PINOKIO w Łodzi zaprasza na historię o Kopciuszku i złych siostrach w nowej interpretacji. Zdekonstruowania znanego wszystkim mitu podjął się Konrad Dworakowski, autor reżyserii. Nowe, zaskakujące i frapujące oblicze „Kopciuszka" skłania do dyskusji nauczycieli, rodziców i dzieci. Mimo, iż wszyscy znają tę historię, warto dowiedzieć się, kim naprawdę jest ta dziwna tytułowa dziewczynka i jakie skrywa tajemnice.

Spektakl przygotowany w konwencji musicalowej z muzyką na żywo, wzrusza, rozśmiesza i wprowadza w poetycki nastrój zarówno najmłodszych, jak i starszych widzów. Dodatkowym atutem przedstawienia jest scenografia, kostiumy i lalki autorstwa Klaudii Gaugier.

Z okazji premiery wszystkie dzieciaki małe i duże, Teatr PINOKIO w Łodzi zachęca do udziału w konkursie plastycznym. Pobudźcie swoją wyobraźnię i narysujcie, jak wyobrażacie sobie bucik Kopciuszka? Prace nadsyłajcie mailem na adres e-mail: redak@teatrpinokio.pl lub pocztą na adres: Teatr Pinokio w Łodzi ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź z dopiskiem: Narysuj bucik Kopciuszka.
Termin nadsyłania prac mija: do 24 marca 2013.
Dwa pierwsze miejsca zostaną nagrodzone audiobookiem  z „Baśniami Braci Grimm" ufundowanymi przez Małe Książki.

Terminy najbliższych spektakli dla widzów indywidualnych:
24.02, godz. 12.00 (nd), 24.03, godz. 12.00 (nd), 25.04, godz. 18.00 (czw), 28.04, godz. 12.00 (nd).

 

Kamila Majchrzycka
Materiały Teatru
23 lutego 2013

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia