Premiera jednoaktówki - 21.01.21

"Przygoda z metrampażem" - reż. Sylwester Biraga - Teatr Druga Strefa

21 stycznia o godz. 20.00 odbędzie się premiera online jednoaktówki Aleksandra Wampiłowa "Przygoda z metrampażem" w tłumaczeniu Grażyny Strumiłło-Miłosz i reżyserii Sylwestra Biragi.

To kolejna odsłona spektakli online realizowanych przez zespół teatru. Pierwszą była również jednoaktówka Wampiłowa pod tytułem "Sukces". Realizowane w ramach cyklu #mikrospektakleonline są dostępne dla widzów w mediach społecznościowych bezpłatnie. Na początku lutego planowana jest następna premiera online jednoaktówki pod tytułem "Dwadzieścia minut z aniołem".

PRZYGODA Z METRAMPAŻEM

Miłośnikowi piłki nożnej Potapowowi, mieszkującemu w pokoju 211 w hotelu Tajga psuje się radio. Usterka uniemożliwia wysłuchanie transmisji z meczu pomiędzy moskiewskimi drużynami Spartaka i Torpedo. Niesiony miłością do piłki nożnej Potapow wchodzi do sąsiedniego pokoju, który wynajmuje młoda dziewczyna Wiktoria. Czyn niespodziewanego gościa spotyka się z jej zrozumieniem, lecz wywołuje kategoryczny sprzeciw kierownika hotelu. Dochodzi do rękoczynów...

Wystawa-spacer Karoliny fender Noińskiej CZEKAJĄC NA...

Od poniedziałku do soboty w godzinach 17.00 - 18.00 można oglądać wystawę Karoliny fender Noińskiej spacerując przed budynkiem teatru na Magazynowej 14A.

Wystawa multimedialna opowiadająca historię aktorek i aktorów Teatru Druga Strefa, którzy z powodu pandemii snują się niczym duchy po korytarzach pustego teatru. Co jakiś czas wyglądają przez okna, czekając na...

Zamknięci w pustym budynku tęsknią za powrotem do grania na scenie, do spotkania z publicznością. Wydawać się może, że to czekanie bez końca. Aktorki i aktorzy są w ciągłym zawieszeniu pomiędzy postaciami, które ożywiają na scenie a prywatnością. Prowadzą ze sobą dialogi, których jedynym tematem jest czekanie na...

Czekając na... zmianę?
Czekając na... normalność?
Czekając na... otwarcie?
Czekając na... publiczność?
Czekając na... coś?
Czekając na... kogoś?
Czy może Czekając na... Godota?
Karolina fender Noińska

Studiowała w L 'Académie Internationale du Cinema w Paryżu oraz The School of Drama Film and Music w Dublinie. Pracowała dla Krystyny Jandy w Teatrze Polonia i Och-Teatrze, w Teatrze Powszechnym, The Olympia Theatre, Odeon - Theatre de I'Europe, The Samuel Beckett Theatre oraz Gran Theatre del Liceu. Dzięki niespotykanej kreatywności, wyobraźni oraz upartym unikaniu kompromisów w sferze jakości, jej sztuka jest doceniana w świecie, a ona sama podąża w ślad za znakomitymi recenzjami swoich wystaw, scenografii multimedialnych oraz krótkich form filmowych. Od zawsze, w każdej dziedzinie swojej twórczości pozostawia kawałek siebie, co sprawia, że bezspornie stworzyła własną, artystyczną markę, którą rozwija pod szyldem JAJKOFILM.

JAJKOFILM to ekipa do multimedialnych zadań abstrakcyjnie niemożliwych, pionierskich. Mówi się, że gdzie diabeł nie może, tam JAJKOFILM - owszem.

Czekając na...

Wystawa | Spacer dostępna dla publiczność od poniedziałku do soboty w godzinach 17.00 - 18.00
Wystawa Karoliny fender Noińskiej
Pomysł i scenariusz Sylwester Biraga

___

#covid19 #bezpiecznyteatr
Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego.
Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy.

(-)
Materiał Teatru
20 stycznia 2021
Portrety
Sylwester Biraga

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...