Premiera "Króla dramatu"

"Król dramatu" - reż. Łukasz Kos - Teatr IMKA w Warszawie

18 maja w Teatrze IMKA odbędzie się premiera spektaklu "Król dramatu" Marka Modzelewskiego w reżyserii Łukasza Kosa, z muzyką Daniela Blooma.

Bohaterem spektaklu "Król Dramatu" (w tej roli Tomasz Karolak) jest 41-letni pisarz, mężczyzna "na zakręcie", żyjący pomiędzy światem rzeczywistym, a światem swojej wyobraźni. Pragnie spełnienia jako mężczyzna i jako artysta.

Pierwsze realizuje wchodząc w kolejne związki, otaczając się coraz to nowymi kobietami. Drugie - próbując napisać dzieło swego życia.

Tymczasem życie nieodwracalnie przecieka mu przez palce...

Tomasz Karolak o "Królu Dramatu":

"W życia wędrówce, na połowie czasu, straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi, w głębi ciemnego znalazłem się lasu..." Podobnie jak Pisarz, bohater sztuki Modzelewskiego, jestem na zakręcie życia. I podobnie jak on, chcę o tym opowiedzieć.

Nigdy jeszcze nie miałem okazji pracować na scenie z tyloma pięknymi kobietami. W dodatku nie wiadomo, która ostatecznie będzie moją partnerką.

Która wygra casting, który każdego wieczoru będzie się odbywał na scenie?

Gram z Kazimirzem Kaczorem, Marianem Kociniakiem, Grzegorzem Warchołem - to spełnienie moich dziecięcych marzeń. To nie wszystko. Znów jestem w parze z Małgorzatą Kożuchowską - ale tym razem to nie jest normalna rodzinka...

Premiera 18 maja, kolejne spektakle 19 i 20 maja.

(-)
Materiały Teatru
17 maja 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia