Premiera książki Levina

"Królestwo Wszechwanny. Proza, skecze, piosenki, poezja" - Hanoch Levin

30 listopada o godz. 17 Teatr Barakah wraz z wydawnictwem ADiT oraz wydawnictwem Austeria zaprasza na premierę książki Hanocha Levina "Królestwo Wszechwanny. Proza, skecze, piosenki, poezja".

Gościem spotkania będzie Dani Tracz, przyjaciel Hanocha Levina i producent jego sztuk teatralnych. Po promocji odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego o Hanochu Levinie i jego pracy w teatrze.

Hanoch Levin to jeden z najważniejszych dramaturgów i ludzi teatru w Izraelu. Pisarz, poeta, dramaturg i reżyser. Autor dramatów, opowiadań, piosenek, wierszy i książek dla dzieci. Twórca oryginalnego języka i świata teatralnego, przez jednych uwielbiany, przez innych krytykowany za bluźniercze, brutalne, zbyt wulgarne środki ekspresji. W 2009 roku ukazała się antologia sztuk Levina pt. "Ja i ty i następna wojna. Teatr życia i śmierci", zawierająca 11 znakomitych dramatów, takich jak: "Krum", "Sprzedawcy gumek" czy "Dziwka z Ohio", "Pakujemy manatki", "Jakobi i Leidental" czy "Udręka życia", którą w 2011 roku wystawił Teatr Narodowy w Warszawie (9 grudnia tego roku odbędzie się prapremiera w Teatrze Telewizji TVP1).

Niniejszy zbiór, "Królestwo Wszechwanny", prezentuje nieznane dotychczas w Polsce teksty izraelskiego autora. Takiego Hanocha Levina widzowie teatralni i czytelnicy jeszcze nie znają: jest śmieszny, przerażający, pociągający i odpychający, zaskakujący i wzruszający. To materiał na nowoczesny kabaret, nie tylko żydowski, a także propozycja szczerego i radykalnie egzystencjalnego dialogu. Takiego języka potrzebujemy, żeby sprostać nowemu paradygmatowi pojmowania siebie i rzeczywistości.

(-)
Materiał Teatru
29 listopada 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...