Premiera na nowy rok

"Co ja panu zrobiłem, Pignon?" - reż. Marek Siudym - Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

3 stycznia w Nowym Teatrze można będzie obejrzeć premierę komedii "Co ja panu zrobiłem. Pignon" w reżyserii Marka Siudyma. Marek Siudym szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim jako aktor teatralny i telewizyjny. Tym razem słupszczanie przekonają się, jak spełnia się w roli reżysera. Przygotowane przez niego przedstawienie rozpocznie nowy rok na słupskiej scenie.

- Spektakl "Co ja panu zrobiłem, Pignon" to komedia o życiu, o miłości, ale również o dwóch skrajnych typach ludzkich, których los ze sobą połączył w jednym miejscu - mówi Marek Siudym, który nie będzie, niestety, obecny na słupskiej premierze. - Krótko po niej sam mam premierę w warszawskim Teatrze Kwadrat, w której gram. To będzie spektakl "Okno na parlament" - tłumaczy.

O czym natomiast jest spektakl, który zobaczymy w Nowym Teatrze?

Dwaj bohaterowie, Francois Pignon - zawodowy fotograf, i Ralf Milan, zawodowy morderca będą rywalizować o tę samą kobietę. Na scenie zobaczymy hotel w miasteczku gdzieś pod Paryżem. Ralf przyjeżdża tutaj w związku z otrzymanym zleceniem wyeliminowania niewygodnego dla mafii świadka, a Pignon, życiowy nieudacznik, przeciętniak, niedoszły samobójca, teoretycznie ma zrobić zdjęcia dla swojej gazety.

Sztuka od ponad 30 lat z powodzeniem i ku uciesze publiczności grana jest w setkach teatrów na całym świecie.

W Słupsku tytułową rolę zagra Igor Chmielnik. Na scenie zobaczymy również: Paulinę Fonferek, Adama Jędrosza, Jerzego Karnickiego, Krzysztofa Kluzika i Juliana Swift-Speeda. Początek premierowego spektaklu w Nowym Teatrze 3 stycznia o godzinie 18. Przedstawienie będzie można zobaczyć również dzień później. Bilety w cenie 30 i 25 złotych można jeszcze kupić w kasie teatru.

(-)
Materiał Teatru
3 stycznia 2015

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia