Premiera na urodziny teatru

"Warzywa są z kosmosu" - reż. Agnieszka Czekierda - Teatr Małego Widza w Warszawie

14 września na scenie Teatru Małego Widza, przy ulicy Jezuickiej 4 w Warszawie, będziemy świętować trzecie urodziny teatru i z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowo smakowity kąsek dla najmłodszych widzów - premierę spektaklu "Warzywa są z kosmosu", w którym główne role zagrają soczyste, smaczne, piękne i zdrowe - świeże warzywa we własnej osobie!

Nie trzeba lat świetlnych, żeby zobaczyć fantastyczne warzywne konstelacje, wystarczy dać się porwać nieziemskiej grawitacji, w tej niezwykłej kapuściano - marchewkowej wariacji, którą zaserwujemy naszym widzom.

"Warzywa są z kosmosu" to spektakl, którego inspiracją stały się kreatywne warsztaty warzywne przeprowadzone w teatrze z dziećmi. Obok dwóch bohaterów na scenie zaprezentuje się cała nieziemska plejada gwiazd o zjawiskowych kształtach, fakturach, kolorach, fikuśnych liściach, odnogach i odnóżkach, z długaśnymi wąsami i bujnymi czuprynami, niezwykłymi brodami i krótkimi grzywkami. Warzywa bywają dziwne - pomarszczone, parchate i pryszczate, ale spotkać też można okazy gładkie, delikatne, karbowane i pozawijane. A jak smakują i pachną? Kosmicznie! Właśnie! Jeśli zastanawiacie się, czy można zbudować z nich rakietę i polecieć w kosmos, czy może istnieje tam, gdzieś, wysoko, jakaś warzywna galaktyka, marchewkowe drogi, planety wielkie jak kapusta, rzodkiewkowe gwiazdozbiory, meteory: pory i szczypiory, albo cebulowe księżyce i paprykowe mgławice - odpowiemy, że w teatrze wszystko jest możliwe, wszystko jest na wyciągnięcie ręki!

(-)
Materiał Teatru
5 września 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...