Premiera płyty z musicalu

"Nine" - reż. Jacek Mikołajczyk - Teatr Muzyczny w Poznaniu

1 lutego 2018 roku odbędzie się polska premiera dwupłytowego albumu z musicalu „Nine", którego premiera miała miejsce we wrześniu 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Na krążku znalazły się wszystkie utwory wykonywane podczas spektaklu. Wśród nich nie zabraknie największych hitów, takich jak: „Masz być Włochem", „Folies Bergère", „Mój mąż jest artystą", „Nie nakręcę tego filmu" czy tytułowego „Dziewięć". Autorem polskiej wersji językowej jest Jacek Mikołajczyk, reżyser spektaklu. Na płycie będzie można posłuchać Damiana Aleksandra (Guido Contini), Ewy Łobaczewskiej (Luiza), Dagmary Rybak (Carla), Anny Lasoty (Claudia), Małgorzaty Chruściel (Saraghina), Lucyny Winkel (Liliane La Fleur) oraz Joanny Horodko (Matka Guida) w towarzystwie zespołu wokalnego oraz orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Nagrania dokonano podczas spektakli odbywających się w dniach 11-14 października 2017 roku.

Autorem muzyki jest Maury Yeston, kompozytor doskonale znanych broadwayowskich przebojów musicalowych takich jak „Phantom" czy „Titanic". Muzyka w „Nine" to zbiór znakomitych songów, efektownych scen zbiorowych, oraz przedziwny pastisz opery barokowej w tak zwanej scenie weneckiej, wypełniającej olbrzymią część aktu drugiego, a prezentowanej w niniejszym nagraniu w całości.

Premierowo płytę będzie można kupić podczas spektakli „Nine", które odbędą się od 1 do 3 lutego o godz. 19.00. Później krążek w cenie 30 zł dostępny będzie na stoisku sprzedażowym podczas spektakli, w Kasie Teatru oraz na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl w zakładce Sklep.

Praca nad musicalem „Nine" i produkcja tego spektaklu były jednymi z największych wyzwań naszego zespołu. Teatr przeszedł metamorfozę i od 2014 roku zaczął inscenizować musicale w nowoczesnej formule. Po przełomowym, zarejestrowanym również na CD, thrillerze „Jekyll & Hyde" F. Wildhorna, rock-operach A. L. Webbera: „Evicie" i „Jesus Christ Superstar', polskich prapremierach: „Zakonnicy w przebraniu" A. Menkena (realizowanej kilka tygodni przed prapremierą berlińską) oraz „Madagaskarze – musicalowej przygodzie" G. Noriegi i J. Someillana, przyszedł czas na arcydzieło Maury Yestona. Teatr w 2006 roku wystawił jego „Phantoma", a poszczycić może się też prawykonaniem polskim i wydaniem na CD Yestonowskiego cyklu „December Songs", w którym w główną postać wcieliła się Edyta Krzemień. Tego wspaniałego twórcę darzymy wielkim szacunkiem.

Przemysław Kieliszewski – Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu

(-)
Materiał Teatru
25 stycznia 2018

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia

"Odlot" - reż. Anna Au...
Anna Augustynowicz
Tytułowy Odlot nie jest jednak tylko ...