Premiera po pożarze

"Obsesja" - reż. Katarzyna Kazimierczuk - Teatr Remus w Warszawie

W 2013 r. w pożarze spłonęły pracownie artystyczne Teatru Remus przy ul. Inżynierskiej w Warszawie. Zespół przygotowywał się wówczas do swojej pierwszej premiery. Po niespełna dwóch latach spektakl „Obsesja” wraca na deski, inaugurując nową scenę Teatru Remus przy ul. Kępnej 6. Premierowe pokazy odbędą się 24 i 26 października oraz 14 listopada. Na wszystkie wstęp wolny.

„Obsesja" w reżyserii Katarzyny Kazimierczuk to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w „Obsesji" autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w warstwie muzycznej i choreograficznej. Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (...) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja".

W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą artyści: japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

„Obsesję" bedzie można zobaczyć:
24 października (piątek), godz. 19, miejsce: Teatr Remus (nowa siedziba), ul. Kępna 6, domofon: 145
26 października (niedziela), godz. 19, oraz podczas występu gościnnego w Komunie (ul. Lubelska 30/32)
14 listopada (piątek) o godz. 19.00
Na wszystkie pokazy wstęp wolny, rezerwacje: teatr.remus@wp.pl

(-)
Materiał Teatru
23 października 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia