Premiera prasowa spektaklu

"Statek dla lalek" - reż: Ana Nowicka - Teatr BARAKAH w Krakowie

18 grudnia o 22.00 w Teatrze Barakah w Krakowie, odbędzie się premiera prasowa spektaklu "Statek dla lalek" w reż. Any Nowickiej.

„Statek dla lalek” Mileny Markowić prowadzi widza przez koleje życia, jakie bywają udziałem wielu kobiet. Brakuje w tym świecie miłości czy bezpieczeństwa, a bohaterka targana jest bolesnymi pragnieniami, które nigdy nie znajdą ujścia czy chociaż bezpiecznego kokonu. Zresztą – dla kogo miałyby one w takim schronieniu dojrzewać? Mężczyźni, których dziewczyna spotyka na swojej drodze, cierpią na szczególny rodzaj emocjonalnej niemocy – nie potrafią jej pokochać w sposób bezwarunkowy. Może dlatego, że patrzą na kobietę przez pryzmat jej ciała – ciała, którego pożądają, i które wykorzystują. Żaden z nich nie jest zainteresowany tym, kto kryje się za zgrabnymi nogami i ponętnymi piersiami.

Pozornie to historia, jakich w kronikach krzywd życiowych wiele. Ale dzięki ciekawemu rozwiązaniu dramatycznemu oraz oprawie muzycznej – niezwykła. Bohaterka, niczym Alicja z Krainy Czarów, co rusz trafia na drugą stronę lustra. A tam spotyka siedmiu krasnoludków, rodzinę Niedźwiadków, Jasia i Małgosię oraz innych, którzy prowadzą ją przez kolejne etapy brutalnego rozwoju. Nie przypominają oni nieskalanych złem postaci, znanych nam z bajek dla dzieci. Uosabiają tych, którzy zadają dziewczynie ból: rodziców, męża, kochanków, mecenasów sztuki…

Czy z ciężkich przeżyć bohaterka ocali coś dobrego? Coś, czego nie będzie chciała umieścić na tytułowym statku dla lalek by odpłynęło w niepamięć? Z próby ogniowej, jaką okaże się dla niej życie, wyniesie miłość do sztuki. Spełni się jako artystka, choć spłonie jako człowiek. Czy to zbyt wielka cena? Przekonajcie się sami.

www.teatrbarakah.com

(-)
Materiały Teatru
15 grudnia 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...