Premiera recitalu z utworami Kabaretu Starszych Panów

Pejzaż... - recital Tomasza Wojtana - Teatr Rozrywki

Już w najbliższą sobotę (23.05) zapraszamy na premierę recitalu w ramach #rozrywkadośniadania. Tym razem Tomasz Wojtan, który dołączył do zespołu wokalnego Rozrywki w 2019 roku przygotował dla widzów i widzek Teatru Rozrywki recital z piosenkami Kabaretu Starszych Panów.

W trakcie koncertu usłyszymy utwory:

0:07 - Pejzaż bez Ciebie / m. Jerzy Wasowski s. Jeremi Przybora
8:01 - W kawiarence "Sułtan" / m. Jerzy Wasowski s. Jeremi Przybora
12:02 - O Kutno! / m. Jerzy Wasowski s. Jeremi Przybora
14:47 - Pod Twoim oknem / m. Jerzy Wasowski s. Jeremi Przybora
19:14 - Już kąpiesz się nie dla mnie / m. Jerzy Wasowski s. Jeremi Przybora

Kto z nas nie pamięta duetu dwóch Panów w cylindrach i goździkami w butonierce? Po piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory z Kabaretu Starszych Panów sięgnął Tomasz Wojtan, który dołączył do zespołu wokalnego Teatru Rozrywki we wrześniu 2019 roku. Nagrane w domowym zaciszu, przy akompaniamencie Ewy Zug ponadczasowe utwory takie jak: "Już kąpiesz się nie dla mnie" czy "Pejzaż bez Ciebie" tworzą tytułowy "Pejzaż...", na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Tomasz Wojtan - od września 2019 roku członek zespołu wokalnego Teatru Rozrywki. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, na wydziale wokalno-aktorskim, o specjalności "musical". Głos kształcił pod okiem dr Moniki Malec. Jako student wcielił się w rolę Karola Poznańskiego w musicalu operowym Włodzimierza Korcza pt. "Łódź Story" w reż. Beaty Redo-Dobber.

Jest laureatem wielu konkursów i festiwali wokalnych. W kwietniu 2018 roku wraz z Beatą Rzeźnik zdobył Grand Prix i I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Duetów "Pieśni, które nas łączą" w Mińsku na Białorusi. Występował w wielu koncertach Akademii Muzycznej w Łodzi (Koncert Muzyki filmowej z Big Bandem AM w Łodzi pod batutą Tomasza Szymusia, Koncerty Noworoczne z orkiestrą dętą AM w Łodzi pod batutą Artura Czereszewskiego i in.). Jeszcze jako student rozpoczął współpracę z Teatrem Artland w Łodzi, gdzie wcielił się w postać Iana w rock-operze Szambalia Macieja Pawłowskiego oraz Stracha na wróble w adaptacji musicalu "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Od lutego 2019 roku jest członkiem zespołu wokalno-aktorskiego przy musicalu Miss Saigon w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=qbdKJibRA1U

(-)
Materiał nadesłany
21 maja 2020
Portrety
Tomasz Wojtan

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia