Premiera spektaklu

"Return to the Voice" - reż. Grzegorz Bral - Teatr Pieśń Kozła

Teatr Pieśń Kozła zaprasza 19 grudnia na polską premierę spektaklu "Return to the Voice", którego światowa premiera odbyła się na tegorocznym Fringe Festival w Edynburgu.

Sięgając do korzeni kultury szkockiej i wykorzystując zdobytą podczas wypraw badawczych wiedzę na temat muzyki celtyckiej, technik wykonawczych oraz istoty tradycji przekazu ustnego, reżyser Grzegorz Bral stworzył całkowicie nowatorskie wydarzenie muzyczne. Do pracy zaprosił wybitną wokalistkę jazzową Annę Marię Jopek oraz kompozytorów Macieja Rychłego i Jean-Claude'a Acquavivę. Archaiczne skale pochodzące ze szkockich wysp i elitarny już dziś język gaelicki wprowadzono w nowy kontekst muzyczny. Koncert "Return to the Voice" powstał na bazie archiwalnych zapisów źródłowych i materiałów pozyskanych podczas wypraw badawczych, które odbyły się w 2012 oraz 2013 roku.

"Niezwykle piękne i dogłębnie wzruszające dzieło teatru muzycznego." Mark Brown, Scotsman

"Niezapomniane misterium. Światło, dźwięk, profesjonalizm najwyższej próby." Eliza Szulc, Open Scotland

"Przedstawienie łączy perfekcyjną technikę z olśniewającą i wzniosłą siłą emocji." The Scotsman

Wrocławskie spektakle odbędą się w dniach 19, 20, 21 grudnia 2014 o godz. 19.00 i 21 grudnia 2014 o godz. 21.30 w Katedrze Św. Marii Magdaleny przy ulicy Szewskiej 10.

(-)
Materiał Teatru
1 grudnia 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia