Premiera spektaklu dla dzieci od dwóch lat

"Echy i achy" - reż. Honorata Mierzejewska-Mikosza - Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi

Premiera spektaklu dla dzieci "Echy i achy, chlipy i chachy" w reż. Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy odbędzie się w sobotę w Teatrze Pinokio.

Twórcy przedstawienia zapewniają, że przygotowane ono zostało specjalnie z myślą o widzach od 2 do 5 roku życia.

Premierze towarzyszyć będzie wernisaż wystawy "Teatr FOTOgrafii" autorstwa Przemysława Wiśniewskiego, inspirowanej tekstem "Smutna królewna" Michała Walczaka.

Zdaniem Kamili Majchrzyckiej z Teatru Pinokio, nowe widowisko zabierze dzieci na wycieczkę do krainy emocji. -Na kolejnych stacjach mali podróżnicy dzięki aktorom zajrzą do różnorodnych pudełek, z których wydostaną się różne dźwięki, instrumenty i przedmioty, przywołujące na myśl poszczególne emocje" wyjaśniła.

Jak dodaje, artyści "wyczarują" na scenie złość, strach, smutek i radość poprzez wyliczanki, rytm, mimikę, gesty oraz grę skojarzeń. We wspólnej podróży i odkrywaniu emocji pomogą lustra, w których podczas przedstawienia będą mogli przeglądać się aktorzy i publiczność. Spektakl ma w przyjazny i bezpieczny sposób przeżyć najmłodszym widzom wraz z bohaterami różne stany emocjonalne, oswoić je i polubić.

Spektakl "Echy i achy, chlipy i chachy" to druga część przedstawienia "Pokolorowanki" także w reż. Mierzejewskiej-Mikoszy i także skierowanego dla dzieci od 2 lat. Aktorzy wraz z dziećmi zastanawiają się m.in. w jaki sposób stworzyć kolory, pokolorować nimi świat.

Sobotniej premierze towarzyszyć będzie wernisaż wystawy "Teatr FOTOgrafii" autorstwa Przemysława Wiśniewskiego, inspirowanej tekstem "Smutna królewna" Michała Walczaka.

(-)
(PAP)
15 marca 2014

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia