Premiera spektaklu familijnego

"Księga lasu" - reż. Tomasz Piasecki - Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Teatr im. Solskiego zaprasza 30 listopada na premierę familijnego spektaklu "Księga lasu". To teatralno-muzyczna baśń dla najmłodszych podkreślająca potrzebę czułości i troskliwości w kontakcie człowieka z naturą i zwierzętami.

Spektakl przygotowany na podstawie tekstu Wojciecha Graniczewskiego wyreżyserował Tomasz Piasecki.

- "Księga lasu" została napisana blisko trzydzieści lat temu. A zdecydowałem się na nią, bo uważam że to świetny tekst. Po drugie tematyka jaką porusza, czyli ekologia, miłość i przyjaźń, nigdy nie tracą na znaczeniu. Może nas dorosłych, po jej obejrzeniu, przywróci do porządku? - mówi Tomasz Piasecki, reżyser.

Spektakl jest realizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Wszystkie osoby zaangażowane w jego przygotowanie związane są na co dzień z tarnowskim teatrem lub Tarnowem.

Do współpracy przy realizacji, obok piątki aktorów (w tym reżysera), została zaproszona Elżbieta Kuzemko-Rausz, przygotowującą od strony wokalnej niejeden tarnowski spektakl; Krystyna Szaforz, której wielość kolorów w kostiumach można było podziwiać w "Lokomotywie II" oraz Maciej Sroka, autor rozwiązań scenograficznych a zarazem grafik Teatru Solskiego. Muzykę napisał Jan Hnatowicz, pochodzący z pobliskiego Okocimia, którego dorośli znają m.in. z aranżacji muzycznej "Ballady o walizce" Grupy "Pod Budą".

Poza premierą przygotowano dla najmłodszych widzów szereg dodatkowych atrakcji, m.in. warsztaty scenograficzne, festiwal rękodzieła, a spektakl będą promować gadżety ekologiczne zachęcające do opracowania własnych elementów scenografii z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Bilety na spektakle dostępne są w kasie Teatru - także w atrakcyjnych cenach w ramach biletu rodzinnego. Bilety na spektakl można również zakupić przez internet - https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/ksiega-lasu-1382966124. Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne - tel. 14 688 32 87.

(-)
Materiał Teatru
26 listopada 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...