Premiera spektaklu "This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy"

Premierze będzie towarzyszyła wystawa plakatów Jacka Staniszewskiego

O miłości bez ściemniania, choć z użyciem cieni i półcieni. Spektakl złożony jest z aranżacji znanych utworów, często rozwiniętych o spontaniczne improwizacje, pokazujące ich nowe sensy, w których zespół przedstawi zaskakujące, dalekie od stereotypowych i dotychczasowych wyobrażeń rozumienie i rodzaje miłości: innych partnerów, nowe sytuacje, nieoczekiwane zakończenia i konteksty. W tym teatrze dźwięku i postaci znalazło się miejsce na uwodzenie publiczności oraz improwizację.

„This is not a love song, czyli milośc ci wszystko wypaczy" to nieprzewidywalna, międzygatunkowa hybryda, próba wytrzymałościowa dla widza wyrosłego na sztuce estradowej spod znaku Ireny Dziedzic, Lucjana Kydryńskiego i współczesnych asów mikrofonu. Jak i czy w ogóle kochałby dzisiaj Ian Curtis? Czego nie wolno i dlaczego w piosence aktorskiej? To tylko pierwsze pytania, na które odpowiada lub nie ta bezprecedensowa, piękna i niegrzeczna prezentacja.

Prapremiera spektaklu odbyła się 25 marca 2014 roku podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Tytuł spotkał się entuzjastycznym przyjęciem, absolutnie poruszył publiczność, wywołując wzruszenie, zachwyt i zadziwienie nad naturą ludzką.

Znakomity duet połączył siły na potrzeby projektu „This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy" w ramach 35. PPA i artystycznych ambicji realizatorów spektaklu. Muzyczno – wokalny tandem tworzą: Renia Gosławska i Krzysztof Wojciechowski, soliści Teatru Muzycznego w Gdyni. Oboje awangardowi, twórczy, wszechstronnie uzdolnieni, multiinstrumentaliści, z imponującym dorobkiem artystycznym.

Renia Gosławska znana jest publiczności gdyńskiego Teatru Muzycznego z takich ról jak Jagna w „Chłopach" w reż. W. Kościelniaka, Izabela Łęcka w „Lalce" w reż. W. Kościelniaka, Maria w „Tango Nuevo" w reż. G. Castellanosa, Betty Rizzo w „Grease" w reż. M. Korwina oraz Diabła morskiego w „Przygodach Sindbada Żeglarza" (reż. J. Kilian). Nie tylko śpiewa, ale także reżyseruje, komponuje, zajmuje się choreografią, współprowadzi chór kobiet Chórraa.

Krzysztof Wojciechowski podziwiany jest obecnie m.in. jako Kowal w „Chłopach", subiekt Klein w „Lalce" czy w „Balu w operze" (wszystkie te spektakle w reż. W. Kościelniaka). Również gra Diabła morskiego w „Przygodach Sindbada Żeglarza" w reż. J. Kiliana. Jego pasją jest muzyka etniczna, kolekcjonuje instrumenty perkusyjne i dęte.

Premierze spektaklu „This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy" w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie towarzyszyła wystawa plakatów Jacka Staniszewskiego, autora plakatu do spektaklu.

Wernisaż: 15.10.2014, godz.20.30 – na zaproszenia
Wystawa będzie czynna w terminie: 16.10-7.11.2014
Miejsce wystawy: Cafeart U Muzyk'uff

Scenariusz: Fundacja Pomyslodalnia

Reżyseria: Renia Gosławska, Fundacja Pomyslodalnia

oprac. muzyczne: Renia Gosławska, Krzysztof Wojciechowski

obsada: Renia Gosławska, Krzysztof Wojciechowski

Premiera: 25.03.2014 na 35.PPA we Wrocławiu

Czas trwania: 70 min

Premiera: 15.10.2014, godz. 19.00

Pozostałe terminy spektaklu: 16.10, 3.12, 4.12

(-)
Pomorze Kultury
6 października 2014

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia