Premiera spektaklu w ramach "Lata w Teatrze"

"Jak wytresować dziewczynkę?" - reż. Michał Walczak - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 19 czerwca 2015 roku o godzinie 18:00 (piątek) do namiotu cyrkowego na premierę spektaklu „Jak wytresować dziewczynkę?" z udziałem artystów nowo powstałego Warszawskiego CYRKU Magii i Ściemy. Najbliższe pokazy przedstawienia, wyreżyserowanego przez Michała Walczaka, zainaugurują objazdy projektów cyrkowych w ramach ósmej edycji „Lata w teatrze".

W „Jak wytresować dziewczynkę?" poznajemy Julię – jedynaczkę wychowywaną przez matkę po rozwodzie rodziców na genialne dziecko. Julia tańczy, pływa, śpiewa, biega, gra na pianinie, gitarze, skrzypcach, maluje, zna pięć języków, ćwiczy szermierkę i jeździ konno, ale nie ma przyjaciół. Precyzyjnie zaplanowany grafik nie przewiduje marnowania czasu na zabawę. Czy Julia utrzyma dyscyplinę, gdy pewnego dnia dostanie w spadku cyrk z szaloną trupą, która wprowadza się do jej mieszkania? Czy uda jej się osiągnąć wyznaczone cele, gdy w mieszkaniu panoszy się kapryśny słoń, żyrafa plądruje lodówkę a narcystyczny żongler-orangutan domaga się braw? Czy Julia okiełzna niesforną trupę? Jak pozbyć się artystów z mieszkania? Wyjechać z nimi w szaloną trasę!

Warszawskie pokazy spektaklu „Jak wytresować dziewczynkę?" odbędą się od 19 do 21 czerwca w namiocie cyrkowym w Łazienkach Królewskich (boisko za Ermitażem, róg Agrykoli i ul. Myśliwieckiej – wejście przez główną bramę od ul. Myśliwieckiej):

19.06 (piątek) – godzina 18:00 (premiera)
20.06 (sobota) – godzina 11:00 i 16:00
21.06 (niedziela) – godzina 11:00

Kilka dni później cyrkowy projekt ruszy w trasę po małych polskich miejscowościach o utrudnionym dostępie do kultury. W dniach 27-28 czerwca spektakl zagości w Margoninie (woj. wielkopolskie), 29-30 czerwca w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie), 1-2 lipca w Kaliszu Pomorskim (woj. zachodniopomorskie), 3-4 lipca w Suchaniu (woj. zachodniopomorskie), 5-6 lipca w Pełczycach (woj. zachodniopomorskie) a 7-8 lipca w Górzycy (woj. lubuskie).

PROGRAM:

Dzień I
Godzina 18:00, namiot cyrkowy. Spektakl „Jak wytresować dziewczynkę?"

Dzień II
11:00 – 13:00 – warsztaty dla dzieci i młodzieży (działania skierowane są do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów)

Wstęp wolny !
zapisy na warsztaty prowadzone są przez lokalne ośrodki kultury.

(-)
Materiał Teatru
17 czerwca 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...