Premiera studencka i branżowa

"Królowa Margot. wojna skończy się kiedyś" - reż. Wojciech Faruga - Teatr Polski w Bielsku-Białej

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do studentów, wykładowców, pracowników branży teatralnej i animatorów kultury. Po spektaklu wyjątkowa okazja do spotkania z aktorami oraz jednym z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia - Wojciechem Farugą.

Specjalne ceny biletów 25 zł i 10 zł (II balkon) przysługują studentom, uczniom, pracownikom instytucji kulturalnych, wykładowcom i nauczycielom. Wyjątkowo, w cenie biletu program spektaklu! Bilety dostępne w kasie oraz w Biurze Obsługi Widzów tel. 33 822 84 53 rezerwacja@teatr.bielsko.pl

Rok 1572, na ślub francuskiej księżniczki Małgorzaty i króla Navarry Henryka zjeżdżają katoliccy i protestanccy poddani. Wobec ciągnących się od lat wojen religijnych, wydarzenie to niesie nadzieję na obustronne zawieszenie broni. Jednak fanatyzm królowej matki, nieudolność króla i spiski możnych doprowadzają do największej masakry w historii Paryża. Rzeź hugenotów w Noc Św. Bartłomieja, jest we Francji mitem założycielskim nowej dynastii Burbonów.

Bohaterowie mitu: Królowa Margot, Henryk IV de Bourbon Nawarczyk, Katarzyna Medycejska, weszli na stałe do kanonu kultury za sprawą powieści Aleksandra Dumasa, a później wielu realizacji filmowych, w tym najgłośniejszej, tej Patrice Chéreau. W spektaklu staramy się określić motywacje tych bohaterów. Znaleźć nowy sposób na opowiedzenie tej klasycznej historii o namiętnościach władzy. Losy postaci splątane są więziami rodzinnymi, miłosnymi i politycznymi. Chwilowe sojusze i długotrwałe przyjaźnie uginają się pod ciężarem wydarzeń. Świat Królowej Margot to świat, który napędzany jest lękiem.

Występują: Magdalena Łaska, Marta Gzowska-Sawicka, Adam Graczyk, Piotr Gajos, Oriana Soika, Rafał Sawicki, Sławomir Miska, Damian Kwiatkowski, Paweł Wolsztyński, Kazimierz Czapla, Adam Myrczek, Jagoda Krzywicka, Jadwiga Grygierczyk.

16 stycznia 2015 r. g. 19.00 duża scena

Więcej informacji na www.teatr.bielsko.pl
Biuro Obsługi Widzów
tel. 33 822 84 53
rezerwacja@teatr.bielsko.pl
Kasa
tel. 33 829 31 60
Dział Promocji i PR / Dla mediów
tel. 33 822 84 51 wew. 54-56

Joanna Feikisz
Materiał Teatru
8 stycznia 2015
Portrety
Wojciech Faruga

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...