Premiera w Animacji

"Bajka o Misiu i Myszce" - reż. Artur Romański - Teatr Animacji w Poznaniu

15 grudnia o godz. 17 w Teatrze Animacji odbędzie się prapremiera "Bajki o Misiu i Myszce" Magdaleny Podbylskiej w reż. Artura Romańskiego.

Pewnego dnia w spokojnym, uporządkowanym życiu Misia pojawiała się trochę nieznośna, gadatliwa, ale sympatyczna Myszka. Postanowiła zbudować domek obok domku Misia, najlepiej z żółtego sera.

Z maminych opowieści tuż - przed - snem, z półsennych, ciepłych dialogów prowadzonych z dzieckiem, z historii o - zupełnie do siebie niepodobnych bohaterach - Myszce i Misiu, wysnuty został spektakl dla widzów najmłodszych. To spektakl o potrzebie rozmawiania ze sobą, o urodzie historii, które wspólnie możemy sobie opowiedzieć.

Wieczorne rozmowy z małym dzieckiem są najprzyjemniejszą chwilą dla każdej mamy. Dla mnie też! Wymyślam wtedy historie, w których moje córki mogą odnaleźć swoje własne przygody.

Myślę, że historie, w których przyjaźnie nastawieni do świata bohaterowie radzą sobie z różnymi przeciwnościami losu, pomagają dzieciom zmagać się z ich, jakże ważnymi, problemami.

A jeśli dziecko ma poczucie, że jest współautorem bajki, może wpływać na jej bieg, ma moc decydowania o tym, co powiedzą i zrobią bohaterowie, wówczas zwykła opowiastka staje się "prawie najprawdziwszą prawdą".

Rozmowy mamy z własnymi dziećmi to magiczne chwile. Ja jestem szczęściarą - mam ich wiele, dzięki Marysi i Zuzi. Mam nadzieję, że w "Bajce o Misiu i Myszce" udało mi się oddać chociaż w części ich klimat.

Magdalena Podbylska - autorka

Ul. Św. Marcin 80/82 (CK Zamek)

Rezerwacje: tel. 61 65 70 518 bilety: 20 zł

(-)
Materiał Teatru
14 grudnia 2013

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia