Premiera w Animacji

"Matki - opowieści" - Zdrojowy Teatr Animacji

W niedzielny wieczór (2 marca) Zdrojowy Teatr Animacji zaprezentuje premierowy spektakl "Matka - opowieść" na motywach "Opowiadania o matce" autorstwa Hansa Christiana Andersena, w inscenizacji Doroty Korczyckiej-Bąblińskiej i reżyserii zespołowej. Jest to trzecia premiera w sezonie artystycznym 2013/2014.

"Matka - opowieść" jest to przejmująca rozprawa o rzeczach ostatecznych, wpisanych w ludzkich los, próba dotknięcia tajemnicy śmierci. To opowieść o bólu i rozpaczy matki, która straciła dziecko, o jej niezgodzie na boskie wyroki.

Scenografię przygotowała Diana Jonkisz. Autorką choreografii jest Anna Krych, reżyserem światła - Bary, a za projekcje odpowiedzialny jest Bartosz Głodek.

W historii jeleniogórskiego Teatru Animacji jest to szósta realizacja według dzieła duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Wcześniej były to jednak przedstawienia skierowane przede wszystkim do dziecięcej widowni. Dwie wiernie oddane oryginałowi w reżyserii Czesława Sieńki: "Krzesiwo" (2004) i "Brzydkie kaczątko" (2011). I trzy spektakle dyrektora teatru Bogdana Nauki: "Calineczka" wg tekstu Agnieszki Zaskórskiej (2003) i zrealizowana dwukrotnie "Mała Syrenka" (2005, 2013).

 

Elster
www.jelonka.com
25 lutego 2014

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia