Premiera w Arlekinie

"W pogoni za życiem" - reż. Anna Nowicka - Teatr Lalek Arlekin

12 września w Teatrze Lalek Arlekin im. Henryka Ryla odbędzie się premiera spektaklu na podstawie książki "W pogoni za życiem" Przemysława Wechterowicza w reż. Anny Nowickiej.

Każdy z nas z pewnością choć raz w życiu zadał sobie pytanie: "Po co jestem, dokąd zmierzam?" Odpowiedź raz wydaje się prosta, kiedy indziej staje się niewytłumaczalnym zagadnieniem. Często wymyka się z rąk, płata figle i mieni kolorami tęczy.

Niemal każdego dnia, miesiąca i z biegiem lat zmieniamy zdanie dotyczące sensu życia, dobieramy inne priorytety, stawiamy sobie kolejne cele. Lecz ile byśmy ich nie zrealizowali, zawsze ważną rolę odgrywa nieubłagany CZAS - życia, śmierci, pracy, wolny, na zabawę, na miłość, na nas...

Na podstawie książki "W pogoni za życiem" Przemysława Wechterowicza, twórcy spektaklu stworzyli alegoryczną historię, w której podsuwają kilka odpowiedzi na wspomniane wcześniej trudne pytanie, które spędza sen z powiek zarówno zwykłym śmiertelnikom, jak i wielkim tego świata.

Realizatorzy przenoszą widzów w świat maleńkiej jętki (latającego owada), która zaraz po tym jak przychodzi na świat, dowiaduje się, że jej życie trwa tylko jeden dzień... I w ciągu tego jednego dnia z całych swoich maleńkich sił zrobi wszystko, by jak najpełniej je przeżyć.

Całość jest zrealizowana przy pomocy niezwykle ciekawej techniki teatru cieni, połączonej z animacją komputerową.

Spektakl adresowany jest do dzieci powyżej 5 roku życia, a także do dorosłych, ponieważ w świetle czasu, życia i śmierci każdy z nas jest równy.

(-)
Materiał Teatru
9 września 2015

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia