Premiera w Kamienicy

"Imieniny św. Mikołaja" - Teatr Kamienica, Warszawa

8 grudnia br. o godzinie 12:00 do ośnieżonej Piwnicy Warsza (w Teatrze Kamienica) przybędą premierowe sanie z Duetem JaHa (Hanna Kochańska i Jacek Zawada), specjalnie dla najmłodszych Widzów aktorzy przygotowali spektakl pt. "Imieniny św. Mikołaja".

Św. Mikołaj rozdał już prezenty wszystkim dzieciom na świecie. Zasiadł teraz wygodnie w fotelu i popija gorącą herbatę z miodem. Już za chwilę uda się na zasłużony odpoczynek. Nagle porywisty, zimowy wiatr przywiewa śnieżynkę Biały Puszek! Trochę szalona i dziwna z początku śnieżynka ląduje wprost na podwórzu św. Mikołaja...

Co wyniknie z tego nieoczekiwanego spotkania? Jeśli chcecie się dowiedzieć, przybywajcie do ośnieżonej Małej Kamienicy! Tylko u nas dowiecie się skąd wziął się św. Mikołaj i jak przygotowuje się prezenty w dalekiej Laponii. Wraz z Białym Puszkiem zaśpiewacie zimową piosenkę, wystąpicie w mikołajowej orkiestrze symfonicznej i sprawdzicie, kto z Was mógłby zostać św. Mikołajem. Razem odkryjemy tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia.

Uwaga! Niespodzianką dla imieninowych gości będzie pokaz mody mikołajowej!

Pamiętajcie, że imieniny św. Mikołaja w Małej Kamienicy trwają całą zimę! Zapraszamy wszystkich, którzy mają przepustkę ze stemplem. Stemplem z napisem: WYOBRAŹNIA!

Chatkę św. Mikołaja urządził sklep internetowy Dekoria.pl

Obsada: Duet JaHa - Hanna Kochańska, Jacek Zawada

Premierowe piosenki: Jacek Zawada

Opracowanie muzyczne: Mateusz Dębski

Scenografia i kostiumy: Dora Krincy

Asystent scenografa: Kajetan Krynicki

Autor zdjęcia plakatowego: Rafał Latoszek

"Imieniny św. Mikołaja" są już czwartym spektaklem duetu JaHa z cyklu BAJKI - TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ, który jest częścią programu "Mała Kamienica". Program ma charakter edukacyjny i interaktywny, opiera się na dramie pedagogicznej i jest okazją do rozmów z dziećmi na trudne tematy dotyczące wartości. Dzieci rozwijają także umiejętność nazywania cech charakteru i poznają reguły współżycia z innymi ludźmi.

Spektakl skierowany jest do Dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

(-)
Materiał Teatru
7 grudnia 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...