Premiera w Kamienicy

"ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia" - reż. Emilian Kamiński - Teatr Kamienica, Warszawa

Podobno nieszczęścia chodzą parami. Z tym stwierdzeniem nie może zgodzić się główny bohater sztuki „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” (tytuł oryginału: „Cash on delivery”), na którego konto, po utracie pracy, zaczynają spływać różne formy wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, renty dla wdów, zasiłki macierzyńskie i kolejne coraz nowsze, i coraz bardziej wymyślne. Pieniądze mnożą się jak szalone!

Okazuje się, że stworzenie kilku fikcyjnych postaci w połączeniu z błyskotliwością umysłu głównego bohatera oraz spolegliwością i oddaniem przyjaciół mogą uruchomić urzędniczą machinę przyznawania zasiłków.

Usilne próby wykręcenia się ze skomplikowanej sytuacji powodują lawinę zabawnych zdarzeń, z których, zdawałoby się, nie maodwrotu... I pomyśleć, że to wszystko z miłości do żony.

„ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia", to fantastyczna komedia z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle. Obok reżysera Emiliana Kamińskiego, na scenie wystąpi dziesięciu aktorów, m.in.: Katarzyna Pakosińska, Krystyna Tkacz, Dorota Kamińska, Sambor Czarnota.

(-)
Materiał Teatru
1 lutego 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...