Premiera w Lubuskim

"Ławeczka" - reż. Robert Czechowski - Teatr Lubuski w Zielonej Górze

7 listopada w Lubuskim Teatrze odbędzie się premiera "Ławeczki" Aleksandra Gelmana w reżyserii Roberta Czechowskiego. Widzów powitają uczestnicy Pracowni Teatru Tańca Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji w Zielonej Górze, prezentujący przed wejściem plenerowy spektakl nawiązujący do treści utworu.

Dwudziesta szósta w kraju (według naszych obliczeń) i trzecia na naszej scenie inscenizacja tego popularnego utworu tym razem przenosi widzów w scenerię nadmorskiej plaży (materiał scenograficzny dzięki wydatnej pomocy Nowego Teatru w Słupsku i tamtejszego Urzędu Morskiego - wydobyto po sztormie z usteckiego wybrzeża!); interpretacja reżyserska idzie w kierunku uniwersalizacji odwiecznej gry męsko-damskich ról społecznych i stereotypów.

Rzecz jest grana na dużej scenie z widownią otaczającą z trzech stron pole gry. Widzów wchodzących na premierowe przedstawienia powitają uczestnicy Pracowni Teatru Tańca Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji w Zielonej Górze, prezentujący przed wejściem plenerowy spektakl nawiązujący do treści utworu - do muzyki Pawła Stachowiaka, który na żywo towarzyszy na scenie aktorskiemu tandemowi Tatianie Kołodziejskiej i Januszowi Młyńskiemu.

(-)
Materiał Teatru
7 listopada 2014

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia