Premiera w Old Timers Garage

"Audiencja V" - reż. Wojciech Leśniak i Piotr Zawadzki

"Audiencja V" to wykład prelegenta na temat muzyki. Przemawiający na pierwszy rzut oka może się wydawać profesorem wyższej uczelni, a widzowie na czas spektaklu stają się kimś w rodzaju studentów. Jednak co chwile bohater do naukowego wykładu wtrąca opowieści dotyczące jego życia osobistego.

Audiencja jest rodzajem manifestu na temat szeroko pojętej sztuki, ale również rodzajem dyskursu z publicznością na tema życia, szczęścia, otaczającego nas świata, i.t.d. Muzyka jest powodem dyskusji na temat życia, rozwoju i zmianach w sztuce nowoczesnej. W trakcie spektaklu widz może zauważyć że prelegent to aktor wcielający sie w rolę prelegenta. Za każdym razem spektakl - wykład rodzi się na nowo, ponieważ jak to zwykle bywa w tekstach Bogusława Schaeffera, aktor podejmuje się improwizacji. Wykład za każdym razem może być inny niż poprzedni. 

"Wolne tempo, brak akcji, monotonia, przewidywalność tekstów to główne grzechy teatru" W tym monodramie tego nie znajdziecie!!!

"Teatr bez ruchu jest martwy i nudny. Uważam komiczność za element najbardziej kreatywny, kreatywność i powaga wykluczają się wzajemnie, tego jestem pewien. Ponuraków powinno się przepędzać z teatru, są z pewnością zbyt mało inteligentni, by im coś w teatrze wyszło" - Bogusław Schaeffer

Data: 9.09.2012 (niedziela) godz. 20:00

Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu spektaklu

Obsada: Piotr Zawadzki

Reżyseria: Wojciech Leśniak & Piotr Zawadzki

Autor: Bogusław Schaeffer

Opieka artystyczna: Wojciech Leśniak i Mateusz Znaniecki

Oprawa muzyczna: Jakub Zawadzki

(-)
Materiały Teatru
4 września 2012

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...