Premiera w październiku

Teatr Amareya

"Kantor_Tropy" to polsko-japońska koprodukcja realizowana w ramach "Roku Tadeusza Kantora". Projekt realizowany będzie przez trójmiejski zespół Amareya Theatre & Guests i artystów japońskich - Saburo Teshigawara, Yuko Kawamoto, Rihoko Sato oraz muzyków - Joannę Dudę i Jana Młynarskiego (J=J).

Premiera projektu odbędzie się w październiku 2015 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i Nadbałtyckim Centrum Kultury, a kolejne pokazy będą miały miejsce w Cricotece w Krakowie i w Theatre X Tokio.

Ważnym elementem projektu "Kantor_Tropy" będzie także wystawa zdjęć Tadeusza Kantora autorstwa Czesława Czaplińskiego oraz prezentacja filmy dokumentalnego przedstawiającego sylwetkę Tadeusza Kantora w reżyserii Krzysztofa Miklaszewskiego.

Projekt został zainspirowany przez Misako Uedę, dyrektor Artystyczną Theatre X w Tokio. W 1992 Misako Ueda została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Misako Ueda od lat działa jako ambasadorka polskiej kultury w Japonii (m.in. produkcja projektów teatralnych realizowanych z Andrzejem Wajdą i Janem Peszkiem).

Projekt otrzymał dofinansowanie MKIDN ("Młoda Polska"), Miasta Gdańsk i Instytutu Polskiego w Tokio, a koproducentem jest Theatre X w Tokio.

(-)
Materiał Teatru
24 lipca 2015
Teatry
Teatr Amareya
Portrety
Tadeusz Kantor

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia