Premiera w Rabciu

"Kominiarczyk" - reż. Jarosław Antoniuk - Teatr Lalek Rabcio w Rabce

Teatr Lalek Rabcio w Rabce-Zdroju zaprasza 7 stycznia 2021 roku na premierę „Kominiarczyka" Jarosława Antoniuka. Sztuka inspirowana bajką Jiři Volkera „O kominiarzu".

Jarosław Antoniuk (ur. 23 marca 1963 w Hajnówce) – teatrolog, reżyser, autor opracowań i sztuk dla dzieci i młodzieży, animator kultury, manager. Od 1994 roku dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka.

Jest absolwentem Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego w Ciechanowie (1985-1987), wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie (1988-1992) oraz Podyplomowych Studiów Managerskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (2010-2011).

W latach 1995-2002 wybudował pierwszy w historii Łomży budynek teatralny, którego otwarcie miało miejsce 27 marca 2002 roku. Od 1994 roku jest również dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka, który to na przestrzeni kilkunastu lat stał się ważnym i cenionym festiwalem teatralnym nie tylko w kraju, ale i na świecie. Festiwal odbywa się co roku i skupia teatry portatywne, do tej pory festiwal gościł zespoły teatralne z ponad 50 krajów świata.

Od kilkunastu lat tworzy spektakle, które cieszą się popularnością i uznaniem widzów w kraju i zagranicą. Wcześniej zajmował się teatrem alternatywnym oraz performance art. Jego pierwszy performance „Time release" można było zobaczyć w galeriach oraz przy okazji festiwali teatralnych.

(-)
Materiał Teatru
2 stycznia 2021

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia