Premiera w Rampie

"Jego " - reż. Grzegorz Pohl - BArt Stowarzyszenie Artystyczne

Warszawska premiera spektaklu "Jego" realizowanego przez B'Art Stowarzyszenie Artystyczne odbędzie się 22 lutego w Teatrze Muzycznym Rampa. Premiera poprzedza Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, który obchodzimy co roku 23 lutego.

Depresja oczami mężczyzny? Młodzi twórcy podjęli próbę znalezienia odpowiedzi na to pytanie i wspólnie stworzyli spektakl teatru tańca pt. "Jego", który podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka, w tym depresji dotykającej coraz więcej i coraz młodszych osób. Poprzez projekt artystyczny twórcy chcą uwrażliwić odbiorców na te aspekty życia młodych ludzi, które wiążą się z konfrontacją z ideałami, stereotypami oraz autorytetami.

Spektakl pt. "Jego" ukazuje portret mężczyzny uwikłanego w stały konflikt z samym sobą i światem. Gdzieś pomiędzy próbą walki a całkowitą bezsilnością bohater spektaklu stara się odnaleźć swoją tożsamość, swoje własne "Ja". - Stłamszony niemocą sprostania wymaganiom otoczenia, mężczyzna coraz bardziej zamyka się w swoim własnym wewnętrznym złudnym azylu, będącym połączeniem snów i marzeń, obrazów z przeszłości i przyszłości. Zbyt mocno przeżywający każdą chwilę, ma problem z odnalezieniem się w każdej następnej, a rozbieżność między oczekiwaniami a rzeczywistością prowadzi do jego powolnego upadku... -tak spektakl opisują sami twórcy.

Partnerem projektu "Jego" jest Fundacja ITAKA, która również w tym roku w ramach akcji "Stop Depresji" prowadzi kampanię "Smutni nastoletni" mającą za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na zwiększający się problem depresji wśród nastolatków. Akcja ma na celu wzrost świadomości rodziców, opiekunów i nauczycieli względem choroby, która często może nie zostać na czas rozpoznana i rozwijać się niezauważona przez wiele lat.

O projekcie "Jego"

Projekt "Jego" łączy w sobie wartości artystyczne, edukacyjne i społeczne. Do udziału zostali zaproszeni młodzi tancerze, którzy pod kierunkiem profesjonalistów - Pawła Michno i Doroty Dmochowskiej - choreografów oraz Grzegorza Pohla - reżysera - pracują nad spektaklem tanecznym.

Premiera spektaklu "Jego" - 22 lutego 2014; Teatr Muzyczny Rampa ul. Kołowa 20 Warszawa; godz. 19:00

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

https://www.biletomat.pl/teatry/spektakl-pt-jego-356/

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min.

O Stowarzyszeniu

B'Art Stowarzyszenie Artystyczne tworzą młodzi ludzie, których pasją jest przede wszystkim teatr i taniec. Poprzez tworzenie spektakli, organizację warsztatów, projektów i wydarzeń kulturalnych, podejmowanie ciekawych inicjatyw, promuje twórców młodego pokolenia. Stowarzyszenie ma charakter egalitarny, wspiera zarówno amatorów jak i profesjonalistów, którzy rozpoczynają swoją karierę artystyczną. Pomysł zawiązania Stowarzyszenia narodził się w grupie ludzi, którzy choć są młodzi, mają na swym koncie udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych zarówno profesjonalnych jak i amatorskich: tworzyli spektakle teatralne i taneczne, choreografie, scenariusze, realizowali projekty w kraju i za granicą, są laureatami nagród w konkursach i festiwalach. W swej pracy stawiają przede wszystkim na realizację projektów autorskich, w których chcą zwracać uwagę na ważne problemy i zjawiska społeczne. Prezesem Stowarzyszenia jest Bartłomiej Stec.

(-)
Materiał Teatru
19 lutego 2014

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia