Premiera w sieci

Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego - reż. Natalia Babińska - Opera na Zamku w Szczecinie

Opera na Zamku zaprasza na premierę online specjalnie zarejestrowanego spektaklu według scenariusza i w reżyserii Natalii Babińskiej, pod kierownictwem Jerzego Wołosiuka „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego".
Spektakl można będzie obejrzeć bezpłatnie od 8 do 16 maja za pośrednictwem strony internetowej www.opera.szczecin.pl w zakładce Opera online.

Opis:
Mistrza zobaczymy w kuchni, bo mag opery zrezygnował już z muzycznej kariery. Nie jest tajemnicą, że Rossini faktycznie był genialnym kucharzem i faktycznie w pewnym momencie przestał komponować. Wcześniej czarował publiczność jako kompozytor, teraz chce urzekać swych gości niezwykłymi przepisami. Jego kuchenne wyczyny dosłownie czynią cuda – przywracają śpiewaczce głos i leczą rany nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny. Ale nad cudami nawet najlepszy szaman nie zapanuje. Receptury trafiają do publiczności, a ta magię kompozytora wykorzystuje nie do końca jak powinna. Natomiast czarodziej Rossini wpada w pychę. Pycha – jak to pycha – przywołuje diabła. Natalia Babińska, autorka scenariusza i reżyser mówi: Gdy mistrz Rossini, zdając już sobie sprawę z nadprzyrodzonych mocy swoich potraw, przygotowuje posiłek spełniający marzenia i tajemniczy deser „na pociechę", zaczyna się istny potok niezręcznych sytuacji... Kulinarny szaman zaczyna rozumieć, że zarobione na magii pieniądze nie mają znaczenia, że jedyne, czego chce, to... Tego nie zdradzimy. Po przepis na eliksir szczęścia zapraszamy przed ekrany. „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego" to pełen radości i dowcipu spektakl. Zobaczymy w nim nawet prawdziwe dania, a usłyszymy oczywiście gorącą muzykę Rossiniego.

Magdalena Jagiełło-Kmieciak
Materiał Opery na Zamku
5 maja 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...