Premiera w sylwestra. A potem koncert

"Misterium Buffo" - reż. Lech Raczak - Fundacja Orbis Tertius i Teatr Trzeci

Pod Minogą zapowiada się wyjątkowy Sylwester. Fundacja Orbis Tertius pokaże premierowy spektakl "Misterium Buffo" Dario Fo w reżyserii Lecha Raczaka. A potem bal.

«- Mam wrażenie, że we Włoszech Bóg lubi ludzi, a oni traktują go jako jak dobrego wujka. W Polsce Boga traktuje się jako kogoś, kto każe, kogo należy się bać... - opowiada Lech Raczak, reżyser. - Tylko raz w roku - w okolicach Bożego Narodzenie, dzięki korowodom wędrujących po wsiach - traktujemy Boga podobnie jak we Włoszech. I dlatego pomyślałem, żeby "Misterium Buffo" wystawić właśnie w tym czasie. To, ze zagramy ten spektakl w knajpie, nie jest prowokacją. Chciałbym, pisać go w pewną tradycję. W przyszłym roku będziemy go grać w innych przestrzeniach.

"Misterium Buffo" nie było grane dotąd w Polsce. Lech Raczak przetłumaczył sztukę i dokonał adaptacji. W spektaklu udział biorą: Małgorzata Walas-Antoniello, Daria Anfeli, Wojciech Siedlecki, Janusz Stolarski i Paweł Stachowski. Muzykę skomponował Paweł Paluch i będzie grał na żywo. Scenografię i kostiumy zaprojektowali Ewa i Paweł Tetlakowie.

Po spektaklu koncert Tercetu Targa Nescu w składzie: Katarzyna Klebba, Arnold Dąbrowski i Paweł Paluch

(-)
Materiał Teatru
27 grudnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia