Premiera w Teatrze Druga Strefa

"The Osmosis" - reż. Natalia Maria Wojciechowska - Teatr Druga Strefa

W piątek, 14 lutego, w stołecznym Teatrze Druga Strefa odbędzie się premiera autorskiego baletu Natalii Marii Wojciechowskiej pt. "The Osmosis" - poinformował PAP dyrektor Teatru Druga Strefa Sylwester Biraga.

"The Osmosis to jednoaktowy balet utrzymany w stylistyce neoklasycznej pokazujący różne oblicza związku dwojga ludzi - harmonię, zauroczenie, pożądanie, przemoc, ochłodzenie, wyparcie, mrok, romantyzm, dojrzałość - którzy finalnie odnajdują miłość do samych siebie" - napisał Biraga w przesłanej PAP informacji.

"Przyjęło się, że drugą osobę ma się kochać ponad życie, ponad własne życie i zrobić wszystko - w ogień skoczyć, czyli narazić siebie w imię miłości, a jak nie to nie jest to prawdziwa miłość. A co człowiekiem? Z najważniejszą jednostką? Co z miłością człowieka do siebie samego? Co z odnalezieniem miłości do siebie i pracą nad tym związkiem" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

"A może jednak nie jesteśmy połówkami? Może tylko nie rozumiemy, że jesteśmy całością - kompletną cząstką, która może wybrać drugą cząstkę i wówczas nastąpi samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania - osmoza" - napisano na stronie Teatru Druga Strefa.

Jak wyjaśniono, osmoza to samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania wartości. "Czyż nie tak powinna brzmieć definicja idealnego związku? Platon twierdził, że jesteśmy połówkami jabłek stale szukającymi tej właściwej by znowu stać się jednością i to poszukiwanie jest tym najważniejszym. Bez drugiej osoby jesteśmy tylko połówką. Karmieni ideą idealnej, romantycznej miłości, bez której jesteśmy niekompletni stale poszukujemy, odnajdujemy na chwilę, przeżywamy zawody, narażamy siebie na nieczyste intencje, jesteśmy niekiedy poniżani i obrażani, a czasem idziemy na kompromisy, wybieramy trwanie w związku ze strachu przed samotnością" - czytamy w zapowiedzi.

Choreografia: Natalia Maria Wojciechowska
Muzyka: Laurent Uhres, Max Richter, Arvo Part, Ola Gjeilo
Tańczą: Łukasz Lewandowski i Natalia Maria Wojciechowska

Realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski

Premiera 14, 15 lutego 2020
Bilety online 45,00 zł | Bilety w kasie teatru 50,00 zł

(-)
Materiał Teatru
10 lutego 2020

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...