Premiera w Teatrze IMKA

"Ayrton Senna da Silva" - reż. Łukasz Kos - Teatr IMKA w Warszawie

Na oczach całego świata i w pełnym słońcu Brazylii, z kieliszkiem francuskiego szampana w palcach, odbędzie się wyjątkowy wyścig Formuły 1. Mistrzem Ceremonii tego Misterium Motoryzacyjnego będzie nieżyjący od maja 1994 roku bohater narodowy Brazylii, ikona sportu, najlepszy kierowca wszechczasów- Ayrton Senna.

Trzykrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata Formuły 1 i 41 wygranych Grand Prix. Pomimo nie najwyższych osiągnięć wśród kierowców wyścigowych, to właśnie Senna jest i na długo będzie Legendą. Spotęgowanie mitu Senny jako Mistrza i Bohatera wybuchło wraz z tragiczną śmiercią 1 maja na torze Imola podczas Grand Prix San Marino.

Znany z brawurowej jazdy, z działalności społecznej w Brazylii i gorliwej wiary. W rodzinnym kraju jego kult jest równy kultowi świętych katolickich.

W swoim dążeniu do doskonałości Senna zbliżył się do postaci Kurta Cobaina, lidera zespołu grunge Nirvana, który zastrzelił się niecały miesiąc wcześniej przed tragicznym wypadkiem w San Marino.

Trójce Aktorów - towarzyszy muzyka live w wykonaniu Dominika Strycharskiego, muzyka i kompozytora performatywnego. To tenorowy głos przepuszczony przez elektroniczne przestery.

http://www.teatr-imka.pl/ayrton_senna_da_silva,107294,2013_12_15,1900.html

Premiera: 15 grudnia g. 19:00, Teatr IMKA, ul. M. Konopnickiej 6, 00 – 491 Warszawa

(-)
Materiał Teatru
26 listopada 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia