Premiera w Teatrze STU

"Kiedy sobie znowu umierała" - reż. Mirosław Gronowski - Krakowski Teatr Scena STU.

Przed nami kolejna już w tym sezonie premiera, 18 i 19 września odbędą się premierowe spektakle komedii pt. KIEDY SOBIE ZNOWU UMIERAŁA w reż. Mirosława Gronowskiego.

Jesteśmy przekonani, iż Widzowie polubią gromadę barwnych postaci odgrywanych w spektaklu przez doskonałą, wielopokoleniową obsadę - Annę Tomaszewską jako Zofię , Beatę Rybotycką i Aldonę Jankowską w roli Tanii, Krzysztofa Pluskotę jako Igora oraz Kamilę Bestry i Ankę Graczyk w roli Diny - rezolutnej młodej dziewczyny, która wprowadza w sztuce niemałe zamieszanie. 

Tania to stara panna - tuż przed sześćdziesiątką, ale „nawet największy wróg nie dałby jej więcej niż pięćdziesiąt... siedem". Mieszka w ciasnej, moskiewskiej garsonierze wraz ze swoją matką Zofią, która rozpacza nad tym, że umrze bez zięcia i wnuków. A umrze na pewno, już wkrótce, lada moment...

I tak mijają kobietom kolejne dni ich wspólnego starzenia się - przepełnione troską, miłością, ale i monotonią, samotnością i beznadzieją. Kiedy pewnego dnia omyłkowo do ich mieszkania trafia spieszący do swej kochanki Igor, Tania postanawia to zrządzenie losu wykorzystać, aby dać swej matce odrobinę pociechy.

Z pełną zawziętością i „charakterem tak okropnym, jaki winna mieć stara panna" wciąga przypadkowego gościa w odgrywanie roli jej kochanka sprzed lat. Czy przekona Igora do udziału w tej romantycznej grze? Jakie jeszcze zaskakujące fortele zastosuje w swojej intrydze?

Przekonamy się śledząc jej poczynania w tej pełnej komediowych perełek i zwrotów akcji sztuce jednej z najpopularniejszych współczesnych autorek rosyjskiego teatru i filmu.

Magdalena Jamka-Sułkowska
Materiał Teatru
17 września 2021

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia